eposta yazdır zoom+ zoom-

Deniz Baykal'dan adaylık açıklaması

Deniz Baykal'dan adaylık açıklaması

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 2019'daki cumhurbaşkanı seçimi ve muhtemel adaylara ilişkin, "Daha yöntemin ne olduğu belli değil, şimdi aday ismi telaffuz etme noktasında değiliz." dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-05-2017 21:44 - Güncelleme: 20-05-2017 00:22

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 2019 seçimleri için şimdiden bir isim telaffuz etmenin doğru olmadığını söyledi. Aday belirlemede tabana yayılan bir yöntemin tercih edilmesi gerektiğini belirten Baykal, Abdullah Gül sorularını ise cevaplamadı.

Deniz Baykal, CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin’i ziyaretinde konuştu. Bir gazetecinin "11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yüzde 49'un adayı olabilir" şeklindeki fikrini hala savunup savunmadığını sorması üzerine Baykal, bu konu hakkında çok konuştuğunu ve tekrar konuşmak istemediğini belirtti.

Aynı gazetecinin 2019'daki cumhurbaşkanı seçimine ilişkin "Peki siz aday mısınız?' sorusuna ise Baykal, şu yanıtı verdi:

"Daha yöntemin ne olduğu belli değil, şimdi aday ismi telaffuz etme noktasında değiliz. Bu yanlış bir yaklaşımdır. Aday tartışmasına çekiliyor, halbuki bizim yöntem belirlememiz lazım. İnanıyorum bir sürü insan aday olmak isteyecektir, olmalıdır. Nereye, nasıl aday olacak, bununla ilgili kararı kim alacak? Var mı böyle oluşmuş bir merci, yok. İşte ben bunu oluşturalım diyorum. Nasıl şekilleneceğini görünce ona göre olmak isteyen olur. Herkesin aday olmak istemesinde yarar var, herkesi teşvik etmek lazım ama doğru yöntem olsun. Tabana dayalı yöntem olsun, milletin iradesi yansıtılsın. Kapalı devre mücadele olmaktan çıkaralım bu işi. Bunun belirlenmesi lazım, belirlendiği zaman pek çok kişi aday olacaktır. Türkiye'de bu işi yapacak nitelikli çok insan var. İsimlendirme o zaman düşünülür."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Deniz Baykal'dan adaylık açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Hakkı ARAR 20 Mayıs 2017 09:37 Ortaya pat diye isim atıp tartışmamalı. Şartlar konuşulmalı, anketler yapılmalı, böylece aday kendiliğinden doğal olarak ortaya çıkmalı.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro