eposta yazdır zoom+ zoom-

Demokrat Parti'de Tansu Çiller sesleri

Demokrat Parti'de Tansu Çiller sesleri

Demokrat Parti'nin kongresi yaklaşırken "Çiller dönsün" sesleri de daha gür çıkmaya başladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-11-2010 12:45 - Güncelleme: 22-10-2015 09:02

Demokrat Parti'nin önümüzdeki günlerde yapması beklenen genel başkanlık seçimi öncesi "Çiller" sesleri daha da yüksek çıkmaya başladı. Antalya'nın Alanya ilçesinde bir araya gelen Demokrat Parti (DP) ilçe başkanları, eski başbakan Tansu Çiller isminde birleşti.

DP olağan kongresinde eski başbakan Tansu Çiller'in tekrar aday olması ve partinin başına geçmesi için Antalya ilçe başkanları Alanya'da bir araya geldi.

DP Alanya İlçe Başkanı Yaşar Uysal'ın organize ettiği istişare toplantısına 19 ilçe başkanından 17'si katıldı. Akseki ve Gündoğmuş İlçe başkanlarının rahatsız olduklarını ileri sürerek katılmadığını belirten Alanya İlçe Başkanı Uysal, Antalya olarak eski başbakan Çiller'in tekrar partinin başına geçmesi için istişare ettiklerini söyledi.

Uysal, "Biz ilçe yöneticilerinin görevi halkın sesini yukarıya götürmektir. Yani Tabanın isteğini tavana götürüyoruz. Şu anda taban eski Genel Başkanımız Tansu Çiller'i istiyor. Buna karar verdik. Tekrar Genel Başkanlığa aday olmasını istiyoruz" dedi

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro