eposta yazdır zoom+ zoom-

Demirtaş'tan dini eğitim önerisi

Demirtaş'tan dini eğitim önerisi

Hayatını kaybeden din adamı Mehmet Nuri Tanrıverdi'nin taziye çadırını ziyaret eden Selahattin Demirtaş, "Dini öğrenmek isteyen devlete değil, Kürdistan'daki bu seydalara bakmalıdır" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-11-2013 14:27 - Güncelleme: 19-10-2015 12:38

BDP Genel Başkanı , gece kaldığı Doğubayazıt'ta 2 gün önce hayatını kaybeden din adamlarından Mehmet Nuri Tanrıverdi'nin taziye çadırına gitti.

Taziye çadırında Tanrıverdi ailesine başsağlığı dileğinde bulunan Demirtaş, "Herkes bu dünyada yaşarken öbür dünyayı da düşünmeli. İnşallah Kürt gençleri de seydamız gibi dilini, kültürünü inkar etmeden izinden giderler. Kürdistan'ın böyle değerli alimlere ihtiyacı vardır. Biz bu topraklarda 1000 yıldan fazladır İslamiyet'i dinimiz olarak yaşıyoruz. Biz başkalarının yaptığı gibi dinimizi şuna, buna kişisel hırslarımıza, siyasete alet etmedik. İslamiyet'te devletin, diyanetin dini yoktur. Allah'ın dini vardır. Dini öğrenmek isteyen devlete değil, Kürdistan'daki bu seydalara bakmalıdır" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Demirtaş'tan dini eğitim önerisi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • musa21 28 Kasım 2013 21:44 Jitem'ci ve hizbulkatil'lerin dini islam'ın bize ne faydası olmuştur? Hindu olsak daha iyi !.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Selahattin Demirtaş
SELAHATTİN DEMİRTAŞ KİMDİR?

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş aslen nereli, ailesinin kökeni nedir, eşi Başak Demirtaş ve kızları hakkında bilinmeyenler neler? İşte Selahattin Demirtaş'ın eşi, ailesi ve çocukları ile biyografisi; Selahattin Demirtaş, 10 Nisan 1

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro