Dehaların birbirinden ilginç özellikleri

Dehaların birbirinden ilginç özellikleri

Hayatımızı eserleri ve icatları ile renklendiren, kolaylaştıran insanların kişisel hayatları her zaman merak konusu olmuştur. Bu unutulmaz eserleri yazarken ne yapıyorlardı, ya da her gün düğmesine basarak aydınlandığımız ampülün icadı esnasında Edison ne yer ne içerdi? İşte cevaplardan bazıları.

Dehaların birbirinden ilginç özellikleri

BEETHOVEN
Klasik müziğin en önemli bestecilerinden olan Ludwig Van Beethoven, oldukça aksi ve asabi bir insan olarak bilinirdi. Yanında çalışanlara ve yakınlarına oldukça sert davranmasıyla ünlü olan besteci, uzun saatler boyunca çalıştıktan sonra yerinden kalkmayarak, yanında bulundurduğu buz dolu bir kova suyu başından aşağı dökerdi ve ayılarak çalışmaya devam ederdi.

Dehaların birbirinden ilginç özellikleri

EDİSON
Ampülün mucidi Thomas Edison tam bir uyku düşmanıydı. Uyuyarak geçirilen zamanın kayıp olduğuna inandığını söyleyen Edison, günü 1-2 saatlik küçük kestirmelerle geçiştirmeyi tercih ederdi.

Dehaların birbirinden ilginç özellikleri

ALBERT EİNSTEİN
Ünlü bilim insanı Einstein da çalışmaya vakit ayırabilmek için uyku, yemek ve kişisel bakımını arka plana atanlardan. Saçlarını kestirmeyen, yemeğini masasında notlarının arasında yiyen Einstein’ın, en önemli toplantılara bile giderken uyumsuz renkli kıyafetler giydiği biliniyor.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro