YAZARLAR

Elçin Sevgi SUÇİN

Elçin Sevgi SUÇİN

sevgi.elcin.sucin@internethaber.com @ rss Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2014 17:25 - Güncelleme: 26 Ekim 2015 20:58

Dedim Saçın Kızıl…

Dedi mevsimidir. Dedim tenin yağmur. Dedi özlemimdir. Döktü zülüflerini omzuma gamzesi erguvan. Bir mesel anlattı gecenin nemiyle yunmuş. Meğer tek bir mevsimde neler olurmuş.

Ben kış diyeyim sen bahar de. O desin sonbahar. Olgunlaşmış meyveler, dökülmüş yapraklar. Azalmış kabuklar altında seğiren özsular. Yine de bir telaş gözlerinde mevsimin. “Ertele” diyor yaza “ertele vedayı”. Ne ben bildim ne şehir, ne börtü böcek. Bir nefesti geldi geçti Ağustos ayı.

Kuğulu’nun kıyısına sığınmışım elimde kahvem. Avuçlarım yanıyor, ben donuyorum. Kızıl saçlarına yakışmayan bir soğukluk yüzünde, gel diyorum gelmiyor. Gül diyorum gülmüyor. Titreyen ellerinde ıslak bir mendil, durmadan bulutların gözlerini siliyor.

Oysa kızıl saçları ve yağmur gözleri, bambaşka masallar fısıldıyor ruhuma. Gitme diyorum. Yalvarıyorum. Diz çöküyorum. İki paralık ediyorum gururumu koca şehrin önünde. Aldırmıyor kızıl saçlı valizinde yapraklar. Yağmur gözlerinde yalnız dönülmeyen yollar var.

Oysa çok şeyler paylaşabilirdik bitmeden yaz. Erguvan yapraklar üstünde oynaşırken güneş, kuğuların saçlarını tarayabilirdik ellerimizle. Bir o uzanırdı bir ben dizine kumruların, güneşi ağırlayabilirdik gözlerimizde.

Şimdi kapımda bekleyen Ekim valizinde keder, nemli teninde kar soğuğu var. Biliyorum ıslah olmaz gayrı bu şehir. Yüzüme yağmur yağar yüreğime kar. Ah sonbahar ah sonbahar, biraz daha kal…Ceplerimde yaşanmamış hayallerim var…

 
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Dedim Saçın Kızıl… yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Elçin Sevgi SUÇİNDİĞER YAZILARIElçin Sevgi SUÇİN
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro