eposta yazdır zoom+ zoom-

David Cameron canlı yayında her şeyi itiraf etti!

David Cameron canlı yayında  her şeyi itiraf etti!

İngiltere Başbakanı Cameron, Panama Belgeleri'nde adı geçen babasının off-shore şirketinde kendisinin de hissesi olduğunu itiraf etti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 08-04-2016 09:25 - Güncelleme: 08-04-2016 09:25

David Cameron, İngiliz ITV kanalında Robert Peston ile yaptığı röportajda, bu şirkette kendisinin de hissesi bulunduğunu ancak 2010 yılında başbakan olmadan önce 31.500 Sterlin'e sattığını söyledi.

İngiltere Başbakanı, sızdırılan belgelerde babası Ian Cameron'ın vergiden muaf tutulmak için off-shore fonu işlettiği şirketinin adının geçmesi nedeniyle muhalefet ve İngiliz basınının baskısı altında kalmıştı.

BAŞBAKAN OLMADAN ÖNCE SATTIK

Röportajda, son birkaç günün kendisi için çok zor geçtiğini dile getiren Başbakan, kendisi ve eşi Samantha'nın 1997'den 2010 yılına kadar bu hisseleri ellerinde tuttuklarını ancak başbakan olmadan önce sattıklarını ve bu hisselerin gelir vergisini ödediğini söyledi.

GELECEK HAKKINDA AÇIK OLMAK İSTİYORUM

Cameron "bunun üzerinde sermaye kazancından az bir gelir vardı. Bu yüzden sermaye kazanç vergisi ödemedim. Bu zaten İngiltere'deki vergiler için de geçerli bir kural. Geçmiş hakkında açık olduğum kadar şimdi ve gelecek hakkında da açık olmak istiyorum. Saklayacak hiçbir şeyim yok" diye konuştu.

CAMERON DAHA ÖNCE YALANLAMIŞTI

Başbakan Cameron, bu açıklamasından önce babasının kurduğu söz konusu şirkette hiçbir hissesi ve ilişkisinin olmadığını söylemiş, Başbakanlık'tan yapılan ilk açıklamada bu konunun "özel bir mesele" olduğu ifade edilmişti. Ancak muhalefetteki İşçi Partisi Lideri Jeremy Corybn, Cameron hakkındaki iddialarla ilgili olarak Maliye Bakanlığı'nın bir soruşturma başlatmasını talep etmişti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN David Cameron canlı yayında her şeyi itiraf etti! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • ahmet 08 Nisan 2016 19:12 cameron sen rockfılerın devamısın hani turkiyede en zengin baronlar fetö ve devamı onlara katıl daha iyi anlarsın hani aşağıda ötükenkürd yayın yazdıya buda senin devamın

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro