eposta yazdır zoom+ zoom-

Darbeci üsteğmen kendi fotoğrafları için bakın ne dedi!

Darbeci üsteğmen kendi fotoğrafları için bakın ne dedi!

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahındaki eylemlere ilişkin davada, sanık eski yüzbaşı Erkan Demir ile 225 er ve erbaşı rehin alarak konferans salonuna götürdüğü iddia edilen sanık eski üsteğmen Kabaoğlu savunma yaptı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 12-12-2017 13:39 - Güncelleme: 12-12-2017 13:39

Askerlerin derdest edilme anına ilişkin fotoğraflardaki kişinin kendisi olduğunu kabul eden Kabaoğlu, söz konusu askerleri alıkoymadığını ileri sürdü. Sanık Kabaoğlu, dava dosyasında yer alan olay anına ait görüntülerden elde edilen fotoğrafların bazılarını kabul ederken bir kısım fotoğrafları için de "Bana benziyor ama ben değilim" savunmasını yaptı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahındaki eylemlerle ilgili 244 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi.

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde görülen dava, sanık eski Üsteğmen Mehmet Kabaoğlu'nun savunmasıyla başladı. 

ÖNCEKİ İFADELERİNİ İNKAR ETTİ: Kabaoğlu, hazırlık aşamasındaki ifadelerini kabul etmediğini, mahkemedeki beyanlarının esas alınmasını istedi. Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz'da bir arkadaşını ziyaret etmek için Jandarma Genel Komutanlığı karargahına gittiğini savunan Kabaoğlu, kontrolleri yapıldıktan sonra içeri alındığını söyledi.

TERÖR SALDIRISI OLACAĞI SÖYLENMİŞ! :Bu sırada karargahta güvenlik maksadıyla karartma yapıldığını, terör saldırısı olacağı söylendiği için aracındaki kamuflajlarını giydiğini anlatan Kabaoğlu, daha sonra herkes gibi silah aldığını ancak gece boyunca hiçbir şekilde kullanmadığını iddia etti.

İlerleyen saatlerde darbe girişiminden haberdar olunca büyük bir şaşkınlık yaşadığını belirten Kabaoğlu, bu sırada nizamiye bölgesinden çatışma seslerinin geldiğini kaydetti.

Gece boyunca can güvenliğini koruyacak şekilde hareket ettiğini öne süren Kabaoğlu, helikopter ateşiyle yaralanmasına rağmen kimseye zarar vermediğini iddia etti. 

İddianamede sanık eski yüzbaşı Erkan Demir ile 225 er ve erbaşı rehin alarak harekat merkezindeki konferans salonuna götürdüğüne ilişkin iddiayı kabul etmeyen Kabaoğlu, söz konusu askerlerin derdest edilme anına ilişkin fotoğraflardaki kişinin kendisi olduğunu doğruladı.

Kabaoğlu, rehin alınan darbe karşıtı askerlerin tutulduğu Atalay salonun girişinde görüldüğü ana ait güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerdeki kişinin kendisi olmadığı iddiasında bulundu. 

Rehin alınan şahısların hakkındaki beyanlarına da değinen Kabaoğlu, "İfadelerin hepsi birbirine benziyor, birbirinden kopyalanmış gibi. Bu iddiaların hiçbiri doğru değil. Söz konusu şahısların başında beklemedim." savunmasını yaptı. 

KAMUFLAJ SORUSUNA İLGİNÇ CEVAP: Çapraz sorgu sırasında Mahkeme Başkanı Abdullah Köksal'ın, "Ziyaret için gittiğini iddia ettiğin karargahta kendine uygun kamuflajı nereden buldun?" sorusuna "Arabamda vardı" cevabını veren Kabaoğlu, sorunun devamında kamuflajını terziye vermek için aracında taşıdığını iddia etti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Darbeci üsteğmen kendi fotoğrafları için bakın ne dedi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • traji komik........ 12 Aralık 2017 17:39 Şöyle deseydi,o bensem,ben kimim.?

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro