eposta yazdır zoom+ zoom-

'Darbe gecesi kaybolan 2 asker diri diri gömüldü' iddiasına soruşturma

'Darbe gecesi kaybolan 2 asker diri diri gömüldü' iddiasına soruşturma

Sosyal medyada darbe gecesi kaybolan iki askerin diri diri gömülmüş olarak bulundukları haberleri yayıldı. Ankara Başsavcılığı iddiayı yalanlarken, algı oluşturmaya yönelik bu tarz asılsız haberi yapanlar ve paylaşanlar hakkında soruşturma başlattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-12-2018 11:10 - Güncelleme: 05-12-2018 11:10

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, "Darbe gecesi kaybolan 2 asker bulundu! Diri diri gömülmüşler” başlığı ile sosyal medyada yapılan paylaşımların gerçekle hiçbir alakasının bulunmadığını açıkladı. Başsavcılık, algı oluşturmaya yönelik bu tarz asılsız haberi yapanlar ve paylaşanlar hakkında re’sen soruşturma başlatıldığını duyurdu.

İŞTE BAŞSAVCILIK AÇIKLAMASI... Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, "Bir kısım internet haber sitelerinde ve sosyal medya paylaşımlarında 'Darbe gecesi kaybolan 2 asker bulundu! Diri diri gömülmüşler' başlığı altında Şanlıurfa ilinde 3 yıl öncesine ait başka bir adli olayla ilgili fotoğrafları da kullanmak suretiyle yapılan haberlerin gerçekle hiçbir alakasının bulunmadığı, tamamen algı oluşturmaya yönelik bu tarz asılsız haberi yapanlar ve paylaşanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca re’sen soruşturma başlatıldığı hususu kamuoyunun bilgilerine duyurulur" denildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Kaynak : İHA

YORUM YAZIN 'Darbe gecesi kaybolan 2 asker diri diri gömüldü' iddiasına soruşturma haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 05 Aralık 2018 16:11 Merakımı bağışlayın.Bu nasıl bir darbe imişki geçtim cb.başbakan.bakan.vekili il ve ilçe başkanı bile alinmadı.aklı eren beni aydınlatsın. Yoksa sivil cuntanın kuyruğu görülmeyemi başladı ne?

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro