İFTARA NE KADAR KALDI

  • 00 Saat
  • 00 Dakika
  • 00 Saniye
İstanbul
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Amasya Ankara Antalya Artvin Aydın Balıkesir Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Isparta Mersin İstanbul İzmir Kars Kastamonu Kayseri Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Kahramanmaraş Mardin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa Uşak Van Yozgat Zonguldak Aksaray Bayburt Karaman Kırıkkale Batman Şırnak Bartın Ardahan Iğdır Yalova Karabük Kilis Osmaniye Düzce
eposta yazdır zoom+ zoom-

Cümle cümle şike konuşmaları

Cümle cümle şike konuşmaları

Eskişehirspor-Fenerbahçe maçı öncesi dinlemeye takılan zanlıların telefon kayıtları şikenin alenen yapıldığını ortaya koyuyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-07-2011 09:49 - Güncelleme: 21-10-2015 21:00

Şike suçlamasıyla tutuklanan Ali Kıratlı'nın Fenerbahçe-Eskişehir maçı öncesi yaptığı çalışmalar ve telefon görüşmeleri ayrıntılarıyla polis kayıtlarında yer aldı. 

Taraf gazetesi Eskişehir-Fenerbahçe maçı öncesi tekhik takibe takılan zanlıların telefon kayıtlarına yer verdi.

ÖDEMEYİ ÖNDEN YAPMA, BİTSİN ÖYLE

Ekşioğlu: İkisine de iki çeşitte aynı tarifeyi yapalım. (Karan ve Uygun kastediliyor)
Kıratlı: Anladım. 250-250. Yine aynı sistemle mi yapacağız? Önden yapalım mı?
Ekşioğlu: Önden yapma. Biter bitmez yani

BEN TAM DONANIMLI HAZIRIM SEN GEL

Kıratlı: Oteldeyim şimdi. Hoca (Bülent Uygun) burada. O gitsin sen odaya gel.
Karan: Ben oraya gelmeyeyim abi, başka bir yer ayarlayayım.
Kıratlı: İyi, ben tam donanımlı hazırım

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı yakan itiraflar
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin oyuncuları İbrahim Akın ile İskender Alın, Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarıyla ilgili çok konuşulacak itiraflarda bulundu. Ayrıntılar için tıklayın

Şu anda şike suçlamasıyla tutuklanan şüphelilerin yaptığı telefon görüşmeleri ve teknik takip detayları, maçların sadece sahada oynanarak kazanılmadığını ortaya koydu. Şampiyonluğa giden Fenerbahçe zorlu deplasmanlardan biri olan Eskişehir'i sıkıntı yaşamadan geçebilmek için ancak polisiye filmlerde görülebilecek bir operasyon başlatmış.

Eskişehir-Fenerbahçe maçı öncesi yapılan görüşme...

23.03.2011

İlhan Yüksel Ekşioğlu: Sen şimdi konuş bu Mana.. la.. 250 gram.

Ali Kıratlı: Sen konuştun mu? (Aziz Yıldırım’la konuşması kastediliyor)

İ.Y.E: Konuştum. Olumlu.

A.K: Anladım ben senin söylediğini şey..

İ.Y.E: İkisine de iki çeşitte de aynı tarifeyi yapalım, yani fazla yani anlamadın mı? (Ümit Karan, Bülent Uygun kastediliyor)

A.K: Biz kendi standartlarımıza göre yapalım diyorsun.

İ.Y.E: Hayır 250 gram. 250 gram.

A.K: Anladım 250-250. Bir şey söyleyeceğim, yine aynı sistemle mi yapacağız yoksa önden bi yapalım mı? Ben diyorum ki bende ben geldim diyeyim.

İ.Y.E: Abi sen ona söyle de zaten bizim ona bir şeyimiz yok. Önden yapma, çünkü bi mucize bu yani hemen biter bitmez anında yani.

A.K: Hani anında olacağını biliyorum.

İ.Y.E: Tamam aynen. Hiç gecikme bilmem ne olmayacak. Anında.

A.K: Böyle böyle ikisine de aynı anda mı söyleyeyim.

İ.Y.E: İkisine de aynı anda söyle.

A.K: Tamam ben söyleyeyim, haber vereceğim sana. Burada ben yüz yüze görürüm onu.

 
25 Mart 2011. Ali Kıratlı, İlhan Yüksel Ekşioğlu görüşmesi

İ.Y.E: Seninle bir problem var mı bir şey?

A.K: Yok yok. Bir şey biraz yükselttim. O kadar ben sana sormadan. 50 şer 50 şer. Yeşil zam yaptım.

İ.Y.E: Hallederiz ya hallederiz. Birine yap bari.

Çarşı'dan çarpıcı şike manifestosu
Beşiktaş'ın ünlü taraftar grubu Çarşı, zanlı Beşiktaşlı isimlere 'temizlenin' çağrısı yaptı. Ayrıntılar için tıklayın...


A.K: Ya ikincisi daha önemli diyor. Yani o oynuyor. Onu diyor evet o da öyle diyor zaten. Yani çokuz diyor, herkes de bekliyor diyor. Aşırı şekilde diyor.

İ.Y.E: Yani ikincisini 300 gram alırız. Mühim olan birincisi ben diyeyim sana.

A.K: Ya mühim o da şey yapıyor ya onu ben bastırıyorum. Tabi ona yapacağız. Elimizden geleni birkaç rötuş yaptım oda illaki diyor ki abi buraya gelirken gel seni diyor. Merak etme diyor ben arada kaldım. Sorun yok. Ben onu yaptım zaten sana sormadan da.

İ.Y.E: İyi yani ben sana başından beri aynı bak kaç hafta önce aynı şeyi söylüyorum. Olay budur abi olay budur. Önce şu bunu bi geçelim de.


Ve Ali Kıratlı Eskişehir’de... Kırat ve Karan arasında neler konuşuldu? Ayıntılar sonraki sayfada

[PAGE]

A.K: Bülent seninle en son görüştüğümüz yerdeyim. Bülent Uygun: Öyle mi abi bekle o zaman yanına geliyorum. Bu konuşmadan sonra tesislerden çıkan Bülent Uygun Ali Kıratlı ile görüşmeye gider. Birlikte yemek yedikleri sırada Ali Kıratlı bu kez Eskişehir Spor takım kaptanı olan ve şike yapma suçlamasıyla tutuklanan Ümit Karan’ı arar.

A.K: Merhaba ciğerim... Bu otelin yanında şef restoranı mı ne bir yer var. Buradayım. Şimdi bir de hoca geldi. Çıkacak şimdi; Hoca gidecek sonra ara beni. Odaya gelirsin konuşuruz.

Ümit Karan: Tamam.

Ben oraya gelmeyeyim abi. Ama ben sana başka yer söyleyeyim.

A.K: İyi ben tam donanımlı hazırım yani.

Ü.K: Tamam sen gel abi buraya bize gel.

A.K: İyi gelirim. Tamam buradan çıkınca...

Bu görüşmeden sonra Ümit Karan ile Ali Kıratlı arasındaki telefon trafiği bir süre daha devam eder. 07-nisan Salı günü gece 23.56 sıralarında Ümit Karan ile Ali Kıratlı arasında geçen telefon kayıtları da oldukça ilginçtir.

A.K: Mami Days var oraya gelir misin?

Ü.K: Abi ben evdeyim bu saat de.

A.K: Ben otele geçeyim, aldırırım seni. Uyuyacakmısın bu saat de.

Ü.K: Yakın abi gelsene eve yakınım sana

A.K: Şimdi buradan bir de kahve içeceğim Oradan gelirim. Tek gelirim ben.

Bu konuşmadan sonra Ümit Karan’ın evine giden Kıratlı polise verdiği ifade de Karan’ın eşine aldığı bir kol saatini hediye ettikten sonra evden ayrıldığını söyledi. Eskişehir Fenerbahçe maçı öncesi şehre iki gün erken gelen Kıratlı yaptığı görüşmelerle ilgili olarak Fenerbahçe Yöneticisi İlhan Ekşioğlu’na telefonla rapor verir. Kıratlı’ya göre her şey normaldir artık.

İ.Y.E: Hava nasıl

A.K: Hava iyi güzel.

Öyle baskı gerginlik yok. Ya başkan germezse bir şey olmaz. Her şey berkemal yani. Seninle konuşturdum hani geçen gelecekti yanımıza. Hazırlıklar hepsi normal. Geçeriz geçeriz rahat ol. Ben sana söyleyeyim.

Yapabileceklerimizi yaptık. Sen rahat ol.

Bir yaramazlık yok değil mi? Bu görüşmelerden sonra maçtan bir gün önce Ümit Karan Eskişehir de kamp kuran Ali Karıtlı’yı tekrar arar. Kıratlı’ya bir ihtiyacı olup olmadığını telefonda soran Karan, Aleks’in formasından birkaç tane ister.

Ü.K: Bir şeye ihtiyacın var mı bir arayayım dedim. Hepsi buralarda yani Biz de bir sıkıntı, bir sorun yok.

A.K: Gitmeden görürüm gönderirsin Efe’yi tamam. Verirsin formanı.

Ü.K: Aleks’in formasını da istedi. Aleks’e söyledim gerçi ben. Sen hani orada birkaç tane daha forma ayarlarsın söylersin.

A.K: Bir yaramazlık yok değil mi?

Ü.K: Yok ya, bir şey olmaz ya...

Eskişehir maç kadrosu bir gün önce Fenerbahçe’nin elinde Bu arada Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım Bülent İbrahim İşçen’i arayıp Eskişehir Spor’un maç kadrosunu sorar.

Aziz Yıldırım: O Ali oralarda mı Ali.

Bülent İbrahim İşçen: Burada abi.

Aziz Yıldırım: Onunla bir konuş Eskişehir takımını bir alabiliyor mu bakayım. Kimler oynuyormuş diye. Bülent İbrahim İşçen: Tamam tamam anladım.

Ali İhsan Yüksel: Abi şey İvesa, Sezgin sağ taraf. Sol taraf Volkan. Stoperler Veysel ile Diego. Orta saha Burhan, Sezer Alper Doğan. İlerde Erkjan Batuhan.

A.K: Ümit yok ha...

Ve zafer Fenerbahçe’nin

Fenerbahçe Yöneticisi İlhan Yüksel Ekşioğlu maçın başlamasına az bir zaman kala , “Her şey yolunda giderse, mutlaka konuşmamız gerek. Lütfen konuşmadan herhangi bir şey yapma” diye mesaj atar. Ve Fenerbahçe Eskişehir sporu 3-1 yener. Maç daha yeni bitmişken futbolcular henüz soyunma odasına girmeden Ekşioğlu yine bir mesaj atar Ali Kıratlı’ya. “Alicim tebrikler. Pazartesi sabahı ofiste buluşana kadar bir şey bırakma orada.” Böylelikle bir maçın operasyonu zaferle sonuçlanmıştır.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro