eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhuriyetin 94’üncü yılı davullarla kutlandı

Cumhuriyetin 94’üncü yılı davullarla kutlandı

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Cumhuriyet Bayramı’nı bir ay süren bir festivalle kutlayan Maltepe Belediyesi, Cumhuriyetin 94’üncü yılını, geleneksel mübadil davulu etkinliğiyle taçlandırdı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 29-10-2017 14:36 - Güncelleme: 29-10-2017 14:36

Maltepe’de, Cumhuriyetin 94’üncü yılı davullar çalınarak kutlandı. Unutulmaya yüz tutan “mübadil davulu” geleneğini geçen yıl başlatan Maltepe Belediyesi, bu yıl da ilçe meydanında 94 davulla Cumhuriyet Bayramı kutlamaları gerçekleştirdi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da, davulculara eşlik etti.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Cumhuriyet Bayramı’nı bir ay süren bir festivalle kutlayan Maltepe Belediyesi, Cumhuriyetin 94’üncü yılını, geleneksel mübadil davulu etkinliğiyle taçlandırdı. Sabah erken saatlerde ilçe meydanında toplanan davulcular, İzmir Marşı ve Onuncu Yıl Marşı’nı davullarıyla çaldılar. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte, Cumhuriyete gümbür gümbür hoşgeldin dendi. Davul gösterisi, vatandaşlar tarafından da ilgi ile izlendi. Unutulmaya yüz tutan bir geleneği yeniden hayata geçirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Ali Kılıç da, etkinlik sırasında davul çaldı. Kılıç, “Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yılını 94 muhteşem etkinlikle, tüm Maltepe halkı ile birlikte kutladık. Ekim ayını Cumhuriyet şölenine dönüştürdüğümüz Maltepe’de, her güne en az iki etkinlik sığdırdık. Dünyanın farklı kültürlerini Maltepe halkı ile buluşturduk” diye konuştu.

RESMİ TÖRENDE DAVUL GEÇİDİ

Davulcular, meydandan sonra Gülsuyu Stadyumu’nda gerçekleştirilen resmi bayram kutlamalarına da katıldı. Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Belediye Başkanı Ali Kılıç ve 23. Motorlu Piyade Alay Komutanı Albay Ahmet Yalçın İskender’in halkı selamlamasıyla başlayan törende, mübadil davulu da yerini aldı. 94 davulcunun “Cumhuriyet Benim” tişörtleriyle katıldığı Cumhuriyet’in 94’üncü yılına 94 davul etkinliği, büyük alkış topladı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Cumhuriyetin 94’üncü yılı davullarla kutlandı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro