eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhuriyet Ara Güler'den özür diledi

Cumhuriyet Ara Güler'den özür diledi

Cumhuriyet gazetesi, Ara Güler'in Erdoğan'ın fotoğrafları çekmesi haberini "Ustayı 'Ara' ki bulasın" başlığıyla vererek yaptığı saygısızlığın ardından özür diledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-12-2015 12:58 - Güncelleme: 22-12-2015 13:05

Usta sanatçı Ara Güler'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarını çekmesi üzerine, haberi birinci sayfadan "Ustayı 'Ara' ki bulasın" diye vermesinin ardından özür diledi.

Birinci sayfadan verilen açıklamada, "Her gün şikâyetçi olduğumuz toplumun giderek kamplaştırılması, en insani ve doğal olayların, tutumların ve çalışmaların bile bu kamplaşma bağlamında değerlendirilmesi tuzağına, zaafına ne yazık ki biz de düştük" denildi.
 
Gazeteden yapılan açıklama şöyle: "Geçen pazar günü 1. sayfamızda, dünyaca ünlü fotoğraf sanatçımız Ara Güler'le ilgili bir haber yayımladık. Haberde, Ara Güler'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarını çekmek için randevu talep ettiği, bu talep üzerine kendisine randevu verilerek Erdoğan'ın Kısıklı'daki konutunda çekimin yapıldığı bilgisi yer alıyordu. Haber doğruydu elbette, ama “Usta'yı 'Ara' ki bulasın" şeklinde haksız ve eleştirel bir başlıkla sunulmuştu. Dünyaca ünlü bir fotoğraf sanatçısının ülkenin Cumhurbaşkanı'nın fotoğraflarını çekmek istemesi de, bu çekimin yapılmış olması da gayet anlaşılır ve doğal bir durumdur. Buna karşın, her gün şikâyetçi olduğumuz toplumun giderek kamplaştırılması, en insani ve doğal olayların, tutumların ve çalışmaların bile bu kamplaşma bağlamında değerlendirilmesi tuzağına, zaafına ne yazık ki biz de düştük. Bu nedenle Ara Güler'e açık bir özür borcumuz var. Yaptığımız bu yanlış nedeniyle özür dileriz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cumhuriyet Ara Güler'den özür diledi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Nesrin çetinkaya 22 Aralık 2015 16:41 Her zaman yaptıkları şey.dikkate almamak lazım

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro