eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanlığı'ndan yeni dolar açıklaması

Cumhurbaşkanlığı'ndan yeni dolar açıklaması

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bu algı operasyonu ülkemizin karşı karşıya kaldığı ekonomik savaşın bir parçasıdır. Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamanın hiçbir yerinde mevduat hesaplarına el konulması gibi bir durum söz konusu değildir" denildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 13-08-2018 07:39 - Güncelleme: 13-08-2018 07:39

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu akşam Trabzon'da yaptığı konuşmasında, "Bilesiniz ki bu milleti ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değil, sanayicinin tüccarın da görevidir. Aksi takdirde B planını, C planını uygulamak zorunda kalırım." şeklindeki açıklamaları üzerinden bir algı operasyonu yürütüldüğünü belirterek, şunları kaydetti:

MEVDUAT HESAPLARINA EL KONULMAYACAK: "Bu algı operasyonu ülkemizin karşı karşıya kaldığı ekonomik savaşın bir parçasıdır. Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamanın hiçbir yerinde mevduat hesaplarına el konulması gibi bir durum söz konusu değildir. Cumhurbaşkanımızın sözleri Türkiye ekonomisini güçlendirmeye yönelik devletimizin kararlı tutumunu yansıtmakta, ülkemizden döviz kaçışını engellemeye dönük bir uyarı mahiyeti taşımaktadır.

BU SAVAŞI BİZ KAZANACAĞIZ: Cumhurbaşkanımız henüz B ve C senaryolarının detaylarına ilişkin bir bilgilendirme yapmamışken sanal senaryolar üreterek halkımızı ve piyasa aktörlerini tedirgin etme çabası kabul edilemez. Türkiye, bir ekonomik savaş vermektedir. Buna mukabil ekonomimiz güçlüdür, bu savaşı millet-devlet birlikteliğiyle biz kazanacağız."

Bakan Albayrak: Bu açıkça bir saldırıdır

BDDK'dan flaş karar: Swap işlemlerine sınır getirildi!

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanlığı'ndan yeni dolar açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Turgay 13 Ağustos 2018 08:42 He he verin gazı bakın silah ambargosu da başlamak üzere imiş meğerse silahlarımızı ABD'den ithal ediyormuşuz hani yerli ve milli idik veriyordunuz gazı biz de yiyorduk işin gerçeği silahların %60 ını ithal ediyormuşuz hem de ABD'den .O yüzden bir tweet'le tl tepe taklak oluyor bir de tam ambargo uygularsalar eski günleri mumla ararız.

    CEVAP YAZ 2 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro