eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan ABD'ye sert tepki!

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan ABD'ye sert tepki!

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, CENTCOM'um sosyal medya hesabından yaptığı PYD/YPG'nin oluşturduğu yapının "PKK ile ilişkisinin olmadığını iddia eden" açıklamasına sert tepki gösterdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-01-2017 10:03 - Güncelleme: 12-01-2017 10:52

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın,ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığının (CENTCOM) sosyal medya hesabı Twitter'da, SDG imzası taşıyan ve büyük bölümünü PYD/YPG'nin oluşturduğu yapının "PKK ile ilişkisinin olmadığını iddia eden" açıklamasına tepki gösterdi.

Kalın, Twitter hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu bir şaka mı yoksa CENTCOM aklını mı yitirdi, buna kimsenin inanacağını düşünüyor musunuz? ABD terörist grubu meşrulaştırma çabasına son vermeli." ifadelerine yer verdi.

CENTCOM, Twitter'da, SDG imzası taşıyan ve büyük bölümünü PYD/YPG'nin oluşturduğu yapının, "PKK ile ilişkisinin olmadığını" iddia eden açıklaması paylaşılmış, açıklamanın üstüne de "SDG, PKK ile herhangi bir bağının veya ilişkisinin olmadığını onaylıyor." ifadelerine yer vererek, PYD'nin "sözcülüğünü" yapmıştı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner de yaptığı basın toplantısında terör örgütü PYD'nin, "uzun vadede Suriye'deki politik çözüm arayışlarının bir parçası olması gerektiğini" savunmuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan ABD'ye sert tepki! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • Misafir 13 Ocak 2017 14:30 pyd yi de vururuz sizi de vururuz diye bir çıkış bekliyorum ben gerçek vatansever gerçek dik duran kimse ondan. var mı böyle biri yürekli ve cesur. var mı incirlik denen köpek yuvasını kapatacak bir delikanlı gidip elini değil ayağını öpeyim.

    CEVAP YAZ 0 59

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro