eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kavga eden vekillere sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kavga eden vekillere sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Meclis'teki kavgaya sert tepki geldi. Erdoğan kürsü işgal eden CHP milletvekillerini eleştirdi 'herkes haddini bilecek' dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-01-2017 14:34 - Güncelleme: 12-01-2017 14:33

TBMM'deki kavga görüntülerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan tepki geldi. Erdoğan 'herkes yerini haddini bilecek' diyerek kürsü işgaline giden CHP'lileri eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 34. muhtarlar toplantısında konuştu. Gündeminde ABD'den gelen PYD açıklaması ile Meclis'teki kavgalı anayasa görüşmeleri vardı. Dün geceki anayasa görüşmeleri sırasında CHP'li vekiller kürsüyü işgal etmiş, sandalyeler havada uçuşmuşmuştu. Bir AK partili vekilin burnu kırılırken, bir vekilin de ağınının ısırıldığı kavgaya Erdoğan'dan sert mesajlar geldi.

Erdoğan 'o kürsü yıkmak için oraya konmadı' diyerek kavga hakkında şunları söyledi;

"Terör örgütlerinin sadece birer maşadan ibaret olduğunu, asıl mücadeleyi onların arkasındaki güçlerle verdiğimizi gayet iyi biliyoruz. Şu gerçeğin de farkındayız; eğer maşaları kırmazsak arkadaki güç mücadelesini kazanamayız.

-"Anayasa değişikliği çalışmalarında yaşanan tabloyu görüyorsunuz değil mi? Eğer egemenlik kayıtsız şartsız milletinse Meclis'in çalışma şekli, üslubu bellidir. Gelirsin söyleyeceklerini o kürsüde söylersin, ondan sonra da yerine oturursun. O kürsü yıkmak için oraya konmadı. O kürsü sadece söylenecek veya söyleyecek sözü olanlar için oraya konuldu."

"NE YAPARSANIZ YAPIN"

Parlamentoda çalışmaları engellemek, çalışmaların sürecini uzatmak, bunlar hiçbir şey kazandırmıyor. Ne yaparsanız yapın, ne ederseniz edin, 15 gün değil de bir ay ama parlamentodan çıkıp milletin önüne gidecektir. Eğer millete saygınız varsa, eğer milletin iradesine inanıyorsanız, eğer Gazi Mustafa Kemal'in 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesine inanıyorsanız, o zaman bir an önce bırakın müzakereler bitsin ve milletin önüne gitsin, millet ne karar veriyorsa bu karara hep birlikte biz de eyvallah diyelim.

HERKES HADDİNİ BİLECEK!
Tek adamcılık tek adamcılık nedir bu ? Bu ülkede CHP'nin il başkanlarının valilik, belediye başkanlığı yaptığı dönemleri biliriz biz. Bunlar tereciye tere satmaya çalışıyorlar. Bu ülkede bu tür aldatmacaları yutacak millet yok. Herkes yerini haddini bilecek, sandığa saygı duyacak.

"ŞAHSIMLA ALAKASI YOK Kİ"

-Benim şahsımla bu işin alakası yok ki Türkiye'de anayasa değişikliği yapılıyor olay bu. Yapılacak ilerideki cumhurbaşkanlığı seçiminde kim yarışa girer kim kazanır kim öle kim kala? Bizim tek derdimiz var vatana, millete ömrümüz süresince hizmet edebilmektir. Fakat bu müzakereleri bu kardeşinizin üzerinden yapmaları manidar. Millete kendini sevdir, milleti sev millet belki sizin göstereceğiniz adayı gösterir belli olmaz.

BU BİZİM NAMUS BORCUMUZ
-Türkiye'de hiçbir siyasetçiye nasip olmayacak kadar başbakanlık yaptım. Cumhurbaşkanlığım sürecince de Ankara ve İstanbul dışında 82 il gezdim. Görev sürem tamamlanmadan (25 il) gidemediğim ilede mutlaka gideceğim. Önümüzdeki hafta 4 Afrikia ülkesine gideceğim, alışılmış bir Cumhurbaşkanı olmayacağım. Bu bizim için bir namus borcu.

BU MİLLET SEVİLMEZ DE KİM SEVİLİR
-Şu külliyenin etrafında 29 şehidimiz 39 gazimiz var. Bu insanlar buraya Cumhurbaşkanlarını ve ekibini yanlız bırakmamak için koştular şehadete yürüdüler. Bu millet sevilmezde kim sevilir. Biz milletimizi Allah için seviyoruz.

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kavga eden vekillere sert sözler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR33 YORUM
  • kundemacı 12 Ocak 2017 22:19 Bu nasıl bir habercilik: " Ankara ve İstanbul dışında 82 il gezdim." gerçekten 82 il demiş mi. Yoksa Türkiye' de il sayısı mı artırıldı. Millet ile kafa bulun bakalım ne olur. Bu millet İnşallah bir gün uyanır.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro