eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Erdoğan grup toplantısında Reza Zarrab davasıyla ilgili flaş açıklamalarda bulundu. 17-25 Aralık'ta ülkemize tarihin en büyük tuzaklarından biri kuruldu diyen Erdoğan ''Bu tuzak başarısız olunca aynı tezgahı götürdüler Amerika'da kurdular'' dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 21-11-2017 11:50 - Güncelleme: 21-11-2017 11:50

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında milletvekillerine seslendi.

Partisinin grup toplantısında bir konuşma yapan Erdoğan'ın gündeminde ABD'de devam eden ve son günlerin en çok konuşulan konularından olan Reza Zarrab davası vardı. Erdoğan ''17-25 Aralık'ta ülkemize tarihin en büyük tuzaklarından biri kuruldu. Bu tuzak başarısız olunca aynı tezgahı götürdüler Amerika'da kurdular'' dedi ve şu açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

YENİ TUZAĞI ABD'DE KURDULAR

17-25 Aralık'ta ülkemize tarihin en büyük tuzaklarından biri kuruldu. Bu tuzak başarısız olunca aynı tezgahı götürdüler Amerika'da kurdular. Birileri hala FETÖ'nün ağzı ile itham etmeyi sürdürüyorsa sebebi onlara verilen rolü oynamaktır. Aynı çevreler hepimizin gözü önünde yaşanan 15 Temmuz ihanetine hala tiyatro, kontrollü darbe diyebiliyorsa bu sözü onlara kimlerin söylettiğine bakmak gerekir.

BİZE DARBE BİZDEN GÖRÜNEN ALÇAKLARDAN GELİYOR

Ana muhalefet partisi kendi raporunda bölücü örgütün eylemlerini halkın PKK ile iktidar arasında sıkışması olarak tarif ediyorsa bu bir itiraftır. 15 Temmuz ihanetine kontrollü darbe deniyorsa bu sözü onlara kimlerin söylettiğine bakmak gerekir. Bunların NATO'da yaşanan skandal üzerine ilk defa milli bir tavır gösterecekleri ümidine kapılmıştım. Malesef 3 gün sonra tıpkı 15 Temmuz gibi tezgah olarak nitelemeye başladılar. Aynı şekilde PKK alelade bir terör örgütü olmaktan çıkıp bir pislik yuvasına dönüşmüştür. Bize can acıtıcı darbeler zahirde bizden görünen alçaklardan geliyor.

BİRİLERİ ELLERİNİ OĞUŞTURUYOR

Milletimizin desteği ile elde ettiğimiz başarılar sayesinde ülkemizi bugünkü seviyeye getirdik. Yine milletimizin desteğine talibiz. Birileri içimizden veya dışımızdan ellerini ovuşturarak AK Parti iktidarı nasıl olur da zayıf düşer, ekonomide, dış politikada nasıl olur da zaafa düşer, bu beklentinin içinde olabilir. Biz hedeflerimize üst seviyede ulaşmış olacağız. Bizim için her seçim sadece bir güven tazeleme değil, yeni bir yol açma, yeni bir vites yükseltmedir.

HEDEFİMİZ DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 EKONOMİSİNDEN BİRİ HALİNE GELMEK

Şimdilik kızıl elmamız ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırarak dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline gelmektir. Bizim önümüzü kapatmak isteyenlere en güzel cevabı yeni yöntemler yeni imkanlar keşfederek vereceğiz. Biz bir kere 'durmak yok, yola devam' dedik. İnşallah sözümüzden dönmeyeceğiz. 

SOÇİ ZİRVESİ

Yarın liderler olarak Soçi'de bir araya geleceğiz, çok önemli görüşmeler yapacağız. Kimi konularda hala anlaşmazlıklarımız olsa da Rusya ile kurduğumuz yakın ilişkiden elde ettiğimiz neticeler önemli.

ENDİŞEMİZİ HER DEFASINDA PAYLAŞIYORUZ

Amerika'nın bölgemizde izlediği politikanın yanlışlığı konusundaki endişemizi her defasında paylaşıyoruz. DEAŞ'ı temizlediğinizi söylüyordunuz, hala silah yüklü TIR'lar niçin Suriye'ye geliyor. Hala bu niye devam ediyor. Siz bu silahlanmayı hangi ülkeye karşı yapıyorsunuz, niçin yapıyorsunuz?

DERTLERİ BAŞKA

Dert başka. Neyin ne olduğunuz biliyoruz, ona göre de adımlarımızı atacağız. Kimse bu senaryolar karşısında Türkiye'nin eli kolu bağlı oturmasını bekleyemez. DEAŞ'ın aslında ne kadar kof bir yapı olduğunu dünyaya gösteren Türkiye olmuştur.

Reza Zarrab'ın avukatı bakın kiminle anlaştı?

Eğer doğruysa olay! ABD medyası Reza Zarrab işinin aslını yazdı

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR44 YORUM
  • misafir 21 Kasım 2017 21:14 nasıl bir anlayış ve idare biçimimiz var anlamak mümkün değil resmen insanlarla dalga geçiliyor

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro