eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekmek, bal, yağ talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekmek, bal, yağ talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beslenmeyle ilgili açıklamalar yapan uzmanları da eleştirdi. Erdoğan ""Birçok alanda vatandaşın aklını karıştıran farklı açıklamalar var. Bu işi çözün. Millet tartışmalar arasında kalmasın. Vatandaş doğru bilgiyi alsın" talimatı verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-11-2018 08:53 - Güncelleme: 22-11-2018 08:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde Sosyal Politikalar Kurulu ile Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’nun çalışma takvimini ele aldı.

Bağımlılıkla mücadele edilmesi, yerli ilaç oranının artırılması ve israfın önlenmesi için talimat veren Erdoğan beslenmeyle ilgili açıklamalar yapan uzmanları da eleştirdi. Erdoğan ""Birçok alanda vatandaşın aklını karıştıran farklı açıklamalar var. Bu işi çözün. Millet tartışmalar arasında kalmasın. Vatandaş doğru bilgiyi alsın" talimatı verdi.

İNTERNET BAĞIMLIĞI
Erdinç Çelikkan'ın Hürriyet'te yer alan haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni sistem kapsamında oluşturulan 9 kurulla toplantı trafiğini tamamladı. Erdoğan kurul üyelerinden özellikle uyuşturucu ve internet bağımlılığıyla mücadele edilmesi konusunda çalışma yapılmasını istedi. Erdoğan son günlerde tartışılan gıda israfının önlenmesi konusunda da çalışma yapılmasını istedi.

YERLİ İLAÇ
Yerli ilaç oranının artırılması için talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Yürütülen yerli ve milli ilaç ve teknoloji çalışmalarının hızlandırılması gerek" mesajı verdi.

'VATANDAŞIN KAFASI KARIŞIYOR'
Erdoğan son günlerde piyasada beslenmeyle ilgili topluma tavsiyelerde bulunan kişilerle ilgili de eleştiride bulunarak, "Biri çıkıyor 'ekmek yiyin' diyor, biri de 'yemeyin' diyor. Biri 'yağı su gibi için' diyor diğeri başka bir şey. Biri 'bal ye' diyor, biri 'yeme zararlı' diyor. Birçok alanda vatandaşın aklını karıştıran farklı açıklamalar var. Bu işi çözün. Millet tartışmalar arasında kalmasın. Vatandaş doğru bilgiyi alsın" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekmek, bal, yağ talimatı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR31 YORUM
  • Mehdi TÜRK 22 Kasım 2018 12:01 2) neden çinden okadar katkı maddesi getirtip una karıştırılmasına izin veriyorsun. neden GDO lu buğday ithal ediyorsun. yerli tohumdan üretilen unu desteklesene siyez buğdayı üretimini desteklesene. Türk neslini kuruttunuz genetiğini değiştirdiniz milletimizin. sonra çıkıp düzeltin bunu diyorsun. önce sen düzelt kendini

    CEVAP YAZ 2 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro