eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Valiliğinin verdiği akşam yemeğinde konuştu. Erdoğan bir kez daha döviz kurunda yapılan oyunlara dikkat çekti, sanayicilere seslendi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 12-08-2018 20:30 - Güncelleme: 13-08-2018 00:10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sanayicilere seslendi bankalar aracılığıyla döviz alma yoluna gitmeyin uyarısında bulundu. Erdoğan, aksi halde milleti ayakta tutmak için B ve C planlarını devreye sokacaklarını söyledi.

3 günlük Doğu Karadeniz gezisinin son gününde Ankara’ya hareketi öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün bir otelde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından bazı satır başları:

“Birileri cüsselerine güvenerek ülkemize diz çöktürmeye çalışıyor. Kur silahı üzerinden ekonomimizi sarsabileceklerini zannediyorlar. Ekonomik yaptırımlarla bizi sindirebileceklerine inanıyorlar. Her gün bir yenisini eklendikleri küstah açıklamalarla bize had bildireceklerini düşünüyorlar.

"BİZE EMİR VERMEYE TEŞEBBÜS EDİYORLAR"

Yargılaması devam eden bir şahıs üzerinden hukuk sistemimize müdahale etmeye yelteniyorlar. Milli onurumuzu, devletler arası teamülleri, Dünya Ticaret Örgütü’nün ortaya koyduğu şartnameleri, uluslararası hukuku ve diplomatik kuralları tamamen hiçe sayarak 10 bin kilometre öteden bize emir vermeye teşebbüs ediyorlar. Ekonomik tetikçilerini kullanarak iplerini ellerinde tuttukları kredi derece kuruluşlarını üzerimize saldırtıyorlar. Saldırdılar ne oldu. Hiç” 

SANAYİCİLERE DÖVİZ UYARISI

Bankalara saldırarak oralardan döviz alma yoluna gitmeyin. ‘Battık, bittik işi sağlama alalım’ gibi yollara lütfen tevessül etmeyin. Eğer böyle bir yola tevessül ederseniz yanlış yaparsınız. Bilesiniz ki bu milleti diri tutmak, ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değildir. Sanayicinin de görevidir, tüccarında görevidir. Aksi takdirde bizde başta şahsım B planını, C planını uygulamak zorunda kalırım bunu da böyle bilin isterim.

“MALLARINI SATMIYORLAR, NE DEMEK”

Bazı haberler alıyorum. Mallarını satmıyorlar, ne demek. Ne demek mallarını satmıyorsun. Satacaksın arkadaş. Depolarda istiflemek ne demek o, satacaksın. Satmadın onun da bedelini ödemek durumunda kalırsın. Çünkü ben bunu ‘İhanet-i Vataniye’ olarak görüyorum. Sen bunları ne için ürettin satmak için ürettin. Eee şimdi ne yapıyorsun. Sende mi birilerini hizmet etmenin gayreti içindesin. Bize milli lazım milli, yerli lazım yerli. Eğer milli değilsen yerli değilsen bunun bedelini ödersin.

"BİZE DURMAK YOK!"

Başta Pensilvanya’daki melun olmak üzere 15 Temmuz darbe girişiminde o faillerin peşine nereye kaçarlarsa kaçsınlar kimin arkasına saklanırlarsa saklansınlar onları bırakmayacağız. 251 şehidimizin kanını yerde bırakamayız. 2193 gazimizin kanının yerde bırakamayız. Bu alçaklardan işledikleri cinayetlerin hesabını tek tek soracağız. Son FETÖ’cü terörist adalete teslim edilene, son PKK’lı alçakta etkisiz hale getirilene dek bize durmak yok. İşte bugün yine bir tanesi kırmızı bültenle aranan terörist olmak üzere 14 tanesini bugün etkisiz hale getirdik.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz uyarısı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR116 YORUM
  • adam 13 Ağustos 2018 15:04 bunların b c planları ellerindeki parayı dolar euro yapmaktan başka birşey olamaz,yapabilecek biseyleri olsaydı 3.30 dan bu zaman kadar yaparlardı. damat kayınpeder memleketin gururu

    CEVAP YAZ 1 1
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro