eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bankalarla 'yüksek faiz' zirvesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bankalarla 'yüksek faiz' zirvesi

Sırbistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, “Enflasyonun sebebi domates salatalık değil, yüksek faizdir” dedi. Erdoğan, enflasyonun seyrine ilişkin çarpıcı tespitlerde bulunurken, faizlerin genel seviyesi ile ilgili olarak bankalarla bir araya geleceklerini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-10-2017 08:59 - Güncelleme: 13-10-2017 08:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna ve Sırbistan ziyaretlerinin ardından dönüş yolculuğunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, enflasyonun seyrine ilişkin çarpıcı tespitlerde bulunurken, faizlerin genel seviyesi ile ilgili olarak bankalarla bir araya geleceklerini söyledi.

''ENFLASYONUN BİR NUMARALI NEDENİ FAİZDİR''

Cumhurbaşkanı, zaman zaman yapılan istişare ve değerlendirmelerin yanında Ekonomik ve Sosyal Konsey'in toplanmasına da yeşil ışık yaktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomi 2019'daki üç kritik seçim için hassas bir gündem maddesi olacak. Ekonominin koordinasyonu noktasında, biraz daha dizginleri ele alacağınız bir yaklaşımınız olacak mı? Ekonomik Sosyal Konsey'i yeniden toplamayı düşünür müsünüz?" sorusu üzerine şu değerlendirmeyi yaptı: "Bunlar aslında zaten zaman zaman, şu anda da yaptığımız işler. Fakat şu anda önümdeki en önemli hedeflerden biri, bu faiz noktasındaki çalışmadır. Faiz hususunda da özellikle başta devlet bankaları olmak üzere toparlayıp ondan sonra diğer bankaları da bir araya getirmek suretiyle faizi nasıl frenleyeceğiz ve faizi nasıl daha da düşüreceğiz? Ki bakın buraya geliyorum yine, bunda iddialıyım. Enflasyon birilerinin dediği gibi domates salatalık işi değil. Enflasyonun bir numaralı sebebi faizdir. Baştan beri hep bunu söylüyorum ve bu doğru orantılıdır diyorum. Faizi düşürdünüz, enflasyon düşer; faizi yükselttiniz, enflasyon yükselir."

Erdoğan'dan Gökçek sorusuna bomba yanıt

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bankalarla 'yüksek faiz' zirvesi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • denge 13 Ekim 2017 10:42 kimse zorla kredi vermiyor. almayın. buradaki sorun faiz değil... gelir dağılımındaki düzensizlik. kimse bundan bahsetmiyor. insanlara hak ettiği, hayat standartlarında ücret verilsin. kimse faize bulaşmaz. elin ülkesinde devlet millete karşılıksız aylık verelim diyorlar...vatandaş istemiyor. biz daha asgari ücretle, gram hesaplamalarla uğraşıyoruz.emekliğe zam veremiyoruz. faiz oranı 2 olsa ne yazar 1,5 olsa ne yazar... önemli olan vatandaşın gelirinin artması ve faize bulaşmaması...

    CEVAP YAZ 7 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro