eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avusturya'ya sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avusturya'ya sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul-Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen programın ardından açıklamalarda bulundu. Avusturya'nın 7 camiyi kapatma kararına ilişkin Erdoğan, "Bunun için de özellikle Batı dünyası, bu adamlarına çekidüzen vermesi gerekir'' dedi

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 09-06-2018 21:59 - Güncelleme: 10-06-2018 00:54

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avusturya'nın 7 camiyi kapatma kararına ilişkin açıklama yaparak, "Ondan korkuyorum, bir Haçlı-Hilal savaşına doğru, bu Avusturya Başbakanının attığı adımlar, dünyayı buraya doğru götürüyor" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Doğu ve Güneydoğu Sivil İrade Platformu tarafından organize edilen iftar programına katıldı. Erdoğan programın ardından açıklamalarda bulunurken Avustur'yada yaşanan cami krizine ilişkin de oldukça sert ifadeler kullandı. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

AVUSTURYA'DAKİ CAMİ KRİZİ

(Avusturya’daki cami krizi) Ondan korkuyorum, bir Haçlı-Hilal savaşına doğru, bu Avusturya Başbakanı'nın attığı adımlar, dünyayı buraya doğru götürüyor Batı dünyasının bu adamlarına çekidüzen vermesi lazım. Eğer çekidüzen vermezlerse bu iş başka yere gidebilir. Siz bunu yaparken biz boş mu duracağız?

Neymiş? Oradaki bizim din adamlarımızı Avusturya'nın dışına atacaklarmış. Ya siz bunu yaparsınız da biz boş mu dururuz? Biz de bir şeyler yaparız demektir.

MUHARREM İNCE'YE ELEŞTİRİ

Bunlar okuma seferberliğine de karşı çünkü bunlara kıraathaneyi sorduğun zaman nedir diye, herhalde okey masasının kurulduğu yer diye zanneder veya iskambil kağıtlarının olduğu yer zanneder. Be ey cahil, fizik öğretmeni olabilirsin ama sen kıraathanenin ne anlama geldiğini bilmiyorsun. Bak biz şimdi millet kıraathaneleri kuracağız. Nedir bu biliyor musun? Artık her ilçede bir veya birkaç tane bu kıraathaneler bizim adete butik kütüphanelerimiz olacak.

Be ey cahil, fizik öğretmeni olabilirsin ama sen kıraathanenin ne anlama geldiğini bilmiyorsun. Nedir bu biliyor musun? Artık her ilçede bir veya birkaç tane bu kıraathaneler bizim adeta butik kütüphanelerimiz olacak.

"EL ELE VERELİM DE BU İŞİ BİTİRELİM"

Şu anda Diyarbakır artık adeta Doğu'nun Güneydoğu'nun bir İstanbul'u oldu. Bu onlara kalsa olur muydu? Ama benim özellikle Güneydoğu'daki kardeşlerim hala bu inceliğin farkında değil. Ben onlardan şimdi destek istiyorum, yardım istiyorum, el ele verelim de bu işi bitirelim.

Silahın patladığı yerde söz biter. İşte bunun için namlusu ülkemize yönelmiş son terörist de etkisiz hale getirilene kadar bu mücadele devam edecek.

Yasin Börü Kürt değil miydi? Yasin Börü kaç yaşındaydı? 15-16 yaşında. Yasin Börü ne yapıyordu? Kürt fakir fukaraya bir şeyler dağıtıyordu. Onu acımasız bir şekilde öldürmediler mi? Kimdi öldürenler? Yine sözde Kürt. Yok ya değil. Teröristti, terörist. Bunları karıştırmayalım.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avusturya'ya sert tepki haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR63 YORUM
  • merkez efendi 10 Haziran 2018 16:28 Güneydoğu Sivil İrade Platformu tarafından organize edilen iftar programından Avusturyaya tepki vermişiz.Avusturya da çoooook duymuştur ya artık....

    CEVAP YAZ 10 1
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro