eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan af açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan af açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytinburnu'nda halka hitap ederken af konusunda da bir açıklama yaparak, "Bizim gündemimizde af diye bir şey yok." ifadesini kullandı

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 10-06-2018 00:21 - Güncelleme: 10-06-2018 00:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan af tartışmalarına ilişkin, ''Bizim gündemimizde af diye bir şey yok. Kimse bize farklı yaklaşım göstermesin" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Sivil İrade Platformu tarafından Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezinde düzenlenen iftar programı sonrasında Zeytinburnu Merkezefendi’de vatandaşlarla bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, teravih namazı sonrasında otobüs üzerine çıkarak kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti.

''GÜNDEMİMİZDE AF DİYE BİR ŞEY YOK''

Vatandaşların ‘af’ konusunu sorması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim gündemimizde af diye bir şey yok. Kimse farklı yaklaşım göstermesin. İnsan yargı haklarında hükmü varmışsa onları af etme yetkisi bizim değil. Parlamentonun böyle bir gündemi yok. Oy için af çıkarmayız. Bunun istismarına fırsat vermeyiz. Böyle bir şeyin hakikaten olması gereken yer varsa bunlar seçim sonrası konuşulur. Seçime kalmış 14 gün, bunu istismar ettirmeyiz. Şu anda benim halkımın içinde idam isteyenler var. Ben ne dedim. Bu FETÖ’cülere bu insanları haksız yere katledenlere eğer Meclisten geçer de önüme gelirse ben bunu onaylarım, dedim. Biz şu anda önce seçimlere bakıyoruz. Şu seçimleri hayırlısıyla halledelim. Onun için sizlerden bizim birliğimiz önemli, kardeşliğimiz önemli” diye konuştu. 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan af açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Mesut 10 Haziran 2018 04:03 Fetöcü hakim ve savcıların, verdiği kararları kabul ediyorsanız, çıkıp meydanlarda Eyyy Faetö demeyin! vatandaşınızı gözden çıkartmışsınız.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro