eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: Sade olsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: Sade olsun

AK Parti'nin 16'ncı kuruluş yıldönümü kutlamaları için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kesin talimat verdiği ve '15 Temmuz'u gölgede bırakmasın' açıklamasında bulunduğu bildirildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-08-2017 10:15 - Güncelleme: 02-08-2017 09:46

AK Parti'nin son yapılan MYK ve MKYK toplantılarının başlıca gündem maddelerinden biri de AK Parti'nin 16'ncı kuruluş yıldönümü kutlamaları programı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kesin talimat verdiği ve törenlerin kesinlikle abartı olmamasını istediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hazırlanan program ile ilgili bilgi alırken, "Sade ve mütevazı bir tören olsun. Kısa süre önce 15 Temmuz şehitlerini andık, görkemli bir tören oldu. Kuruluş yıldönümü kutlayalım ama 15 Temmuz'u gölgede bırakmasın" dedi.

AK Parti, bu talimat kapsamında bir program hazırladı. Kutlamalara, kuruluşundan bu yana görev almış bakan, milletvekillerinin yanı sıra teşkilat yöneticileri, belediye başkanları davet edildi. Davetli listesinin 6 bin kişi olduğu bildirildi. Vatandaşlar da katılacağı için törenlerin açık havada yapılmasının daha doğru olacağı düşünüldü. Bu kapsamda da Harikalar Diyarı seçildi.

16 YILIN EN KRİTİK DÖNEMEÇLERİ ANLATILACAK

Sabah'ın haberine göre, programda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım birer konuşma yapacak. Ardından AK Parti'nin kuruluşu, iktidara gelişi, kapatma davasından MİT krizine ve 15 Temmuz'a kadar önemli köşe taşlarının anlatıldığı bir film yayımlanacak. Etkinlikler kapsamında 16 yılı fotoğraflar ile anlatan bir sergi de açılacak. Ayrıca AK Parti hakkında çıkan tüm kitapların yer aldığı başka bir sergi daha organize ediliyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: Sade olsun haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • taşeron 02 Ağustos 2017 11:39 İşveren partisi, partinin kalkınması kalsın adaleti isminden çıkarılsın bence hep işverenden hep güçlüden yana kamuda çalışan taşerona kadro yok artık oy yok. Bu kölelik sisteminin ne dinimizde ne de örfümüzde ne de hukukumuzda (eşit işe işit ücret)yeri yok.adalet yoksa oy da yok yandaş firmalardan sırtımızdan para kazanan bürokratların gizliği ortağı firma sahiplerinde oy alırsınız artık.

    CEVAP YAZ 1 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro