eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Erdoğan Papa ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Papa ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs'teki son gelişmelerle ilgili olarak Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus ile telefonda görüştü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-12-2017 19:39 - Güncelleme: 08-12-2017 00:39

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kudüs'teki son gelişmelerle ilgili olarak Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus ile telefonda görüştü. Görüşmenin gündeminde Kudüs vardı.  Erdoğan, ABD'nin Kudüs adımının endişe verici oluğunu söyledi

Cumhurbaşkanlığı kayaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Papa Franciscus, bugün akşam saatlerinde fikir teatisi amacıyla yaptıkları görüşmede, ABD yönetiminin Kudüs konusunda attığı son adımın endişe verici olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgenin barış ve istikrarı için 1967 sınırları dahilinde başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız ve egemen bir Filistin Devleti'nin vücut bulmasının şart olduğuna işaret etti.

Vicdan sahibi olan herkesin bu husustaki hassasiyetini hep birlikte ortaya koyması gerektiğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Papa Franciscus'a, Kudüs'te mevcut durumun korunması yönündeki çağrısından dolayı takdirlerini iletti. 

Kudüs'ün Yahudiler, Hristiyanlar ve Müslümanlar için kutsal olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Papa Franciscus, bu kentin statüsünü değiştirmeye yönelik her türlü teşebbüsten uzak durulması gerektiğini ifade etti.

Kudüs konusunda uluslararası hukukun ve BM kararlarının ihlali anlamına gelecek girişimlere uluslararası toplumun tepki göstermesi gerektiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Papa Franciscus, ABD yönetiminin attığı adımın yanlış olduğunu farklı platformlarda dile getireceklerini de belirtti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu çerçevede Türkiye'nin İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak 13 Aralık 2017 günü İstanbul'da Olağanüstü İslam Zirvesi'ni düzenleyeceğini vurguladı. 

Görüşmede, Türkiye ve Vatikan arasındaki iyi ilişkilerin daha da güçlendirilmesi konusunda da mutabık kalındı.

Dünya liderlerinden Trump'ın Kudüs kararına büyük tepki!Dünya liderlerinden Trump'ın Kudüs kararına büyük tepki!Dünya liderlerinden Trump'ın Kudüs kararına büyük tepki!Dünya liderlerinden Trump'ın Kudüs kararına büyük tepki!HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Filistinliler protesto için Kudüs sokaklarında

AB'den Trump'a çok sert Kudüs tepkisi! Karanlık zamanlar...

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Erdoğan Papa ile görüştü haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • Misafir 08 Aralık 2017 09:59 2)kudüs de dahil olmak üzere filistin (islam tarihinde kenan diyarı olarak bilinir)geçmişte 400 yıl osmanlıda kaldığı için,osmanlının malı sayılıyorsa ;geçmişte 3 bin yıl musevilerin elinde ve onların anayurdu olduğu için şimdi bal gibi musevilerin malı olur.kudüs ü zaten,israil savaş yolu ile ürdün den geri almıştır.türkler, moğolistan çöllerinde iken; yayılmacılık ve işgal geneleklerini icra etmedi mi?savaş yolu ile birçok memleketleri ele geçirmediler mi?ele geçirdikleri yerleri;yerleşim yerleri,şehirleri,başkentleri yapmadılar mı?onlar yapınca oluyor da,başkası yapınca niye olmuyor?

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro