eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Erdoğan av sezonunu açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018-2019 balık av sezonun açılış töreninde konuştu. Balıkçılara bereketli bir sezon dileyen Erdoğan, av yasaklarına mutlaka riayet edilmesini istedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 31-08-2018 23:19 - Güncelleme: 01-09-2018 00:19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk balıkçılığıyla ilgili olarak hem Cumhurbaşkanlığı hem de bakanlıkların bu konuda üzerine düşeni yapmakta kararlı olduğunu söyledi. Erdoğan, yeni av sezonunda balıkçıları da uyararak av yasağı kurallarına riayet edilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam Sarıyer Kireçburnu'nda düzenlenen balık av sezonu açılışında konuştu. Balıkçılara av sezonunun bereketli geçmesini dileyen Erdoğan, Türkiye'de son yıllarda 300-400 bin ton balık, su ürünü temin edildiğini bundan on yıl önce sadece hamsi avının 250-300 bin ton düzeyinde gerçekleştirildiğini hatırlattı. Erdoğan, kültür balıkçılığı gelişse de denizden avcılık yöntemiyle tutulan balığın yerini alamayacağını söyledi.

Erdoğan, kişi başı balık tüketiminin artmasını arzu ettiklerini vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bilinçli avcılıkla denizlerimizi temiz tutarak, karaya çıktıktan sonraki saklama ve dağıtım kanallarını geliştirerek milletimizi yeniden balıkla buluşturmalıyız. Hele hele balıkların çoğalma döneminde uygulanan av yasağına mutlaka riayet etmeliyiz. Yasak dönemde avcılık sadece balıkçılarımızın değil, topyekun milletin geleceğinin çalınması demektir. 

"BAKTINIZ AÇIK OLSUN"

Cumhurbaşkanlığı olarak, bakanlarımızla, ilgili tüm kurumlarımızla birlikte bu konuda üzerimize düşenleri yapmakta kararlıyız. Temennimiz şudur, balıkçılığımızı ayağa kaldıralım, bu ülke balıkçılıkta çok daha güçlü hale gelsin. Bunu yapmaya hazır mıyız, buna var mıyız? Öyleyse bir kez daha sizlere bereketli bir balıkçılık sezonu diliyorum. Burada sizlere sesleniyorum. Pruvanız neta, dümeniniz viya, rüzgarınız kolay, bahtınız açık olsun."

Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra bir balıkçı teknesine bindi. Burada kaptan köşküne çıkan Erdoğan, sonrasında tekneden inerek vatandaşlara balık dağıttı.

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kireçburnu'na gelirken vatandaşlar aracının önüne keserek sevgi gösterisinde bulundu. Erdoğan, vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Erdoğan av sezonunu açtı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR12 YORUM
  • Erol Baron 01 Eylül 2018 18:14 Tüm açılışlar başkanlık seçimi öncesine denk getirildiğinden dolayı, RTE'ye de av sezonunu açmak kaldı..... Ee, o da bir marifet.....RTE'ye oy verenler de, Başkanlık iyi gidiyor maşallah diyorlardır.

    CEVAP YAZ 1 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro