eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD ya F-35'leri verir ya da...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD ya F-35'leri verir ya da...

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir’de Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Mezuniyet Töreni'nde konuştu. ABD'ye S,400 alımı ve F-35'lerin tesliminin durdurulmasıyla ilgili rest çeken Erdoğan, döviz saldırısının da püskürtüleceğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 31-08-2018 11:11 - Güncelleme: 31-08-2018 12:02

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir’de Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Mezuniyet Töreni'nde konuştu. "Türkiye'nin S-400'lere ihtiyacı var ve bunun da anlaşması bitmiştir. İnşallah en kısa zamanda alacağız" diyen Erdoğan, ABD'nin F-35'leri teslim etmemesi durumunda Türkiye'nin atacağı adımları açıkladı. Döviz kuru üzerinden bir saldırı olduğunu belirten Erdoğan, "Bunun da üstesinden geleceğiz" dedi.

ÖMER HALİSDEMİR DE BİR ASTSUBAYDI...

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

- Türk Silahlı Kuvvetleri'nde astsubaylık kritik bir görevdir. 15 Temmuz kıyamının sembol ismi Ömer Halisdemir kardeşimiz de bir astsubaydı.

- Bölgemizle birlikte ülkemizi de kendi senaryolarına göre biçimlendirmeye çalışanların karşısına kendi irademizle kendi hedeflerimizle çıkma kararını verdiğimiz andan itibaren zorlu bir mücadelenin içine düştük. Ülke ve millet olarak tercihimizden asla pişman değiliz.

- Terörle mücadele herkese hak görülüyor ama konu Türkiye olunca birden işin rengi değişiyor.

S-400'LERE İHTİYACIMIZ VAR...

- Elini vicdanına koyan herkes, şu gerçeği kabul edecektir; Türkiye'nin ne sınırları içinde ve dışında maruz kaldığı terör saldırılarını ne uluslararası alanda karşılaştığı riyakarlığı ne de ekonomide oturtulmaya çalışıldığı kriz görüntüsünü hak edecek bir sorunu bulunmuyor.

- Biz Suriye’den yapılan saldırılarda adeta yalnız bırakılmış bir ülkeyiz. Füze savunma sistemleri bize verilmedi. Hatta bize parasıyla satmadıkları silahları götürüp terör örgütlerine verdiler. Alternatif arayışına girdiğimizde de hemen karşımıza dikilip sakın ha diyorlar. Bizim böyle dayatmaları kabul etmemiz mümkün değildi.

- Türkiye'nin S-400'lere ihtiyacı var ve bunun da anlaşması bitmiştir. İnşallah en kısa zamanda alacağız.

F-35'LERİ VERMEZLERSE...

- Türkiye’nin zaten proje ortağı olduğu F35’lere de ihtiyacı var. Kendi geliştireceği uçaklara da ihtiyacı var. Verirler vermezler bilemem. Verdikleri takdirde anlaşmaya uyduklarının kanıtıdır.

Biz anlaşanın gereği 900 milyon dolar ödeme yaptık. F35’lerin bize verilmesi gerekiyor. Verilir verilmez… Artık dünya tek ülkeden ibaret değil. Orası vermezse biz başka ülkeden bunları temin ederiz. Veya üretiriz.

ABD'DE AÇILAN DAVALARDA ÇIKAN KARARLAR...

- Ülkemizle ilgili olarak Amerika'da açılan davaların, verilen mahkumiyet kararlarının örneği bir başka ülkede yok.

- Bizi tek taraflı ilişkiye zorlayanların kendilerinin gizli ve açık dünyanın dört bir yanında ne tür faaliyetler içinde olduklarını da gayet iyi biliyoruz. Bugüne kadar ikili veya çok taraflı ilişkilerimizin hiçbirinde sözümüzü tutmazlık etmedik. Kimseye riyakarlık yapmadık. Ama bize hepsi yapıldı.

BRUNSON DAVASI HUKUK İÇİNDE YÜRÜYOR...

- İzmir'de tamamen hukuk içinde yürüyen bir davayı bahane ederek, Türkiye'yi askeri ve ekonomik alanda çökertmeye yönelik gayretler içerisine girilmesini hiçbir mantıkla izah etmek mümkün değildir.

DÖVİZ SALDIRISININ DA ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

- Döviz kurundaki istikrarsızlık ülkemize yönelik bir operasyondur. Terör örgütleri eliyle içimizdeki ihanet çeteleri vasıtasıyla yapamadıklarını döviz kurunu, döviz kurşunu haline getirdikleri ekonomi silahıyla gerçekleştirmek istiyorlar.

- Türkiye bu saldırının da üstesinden gelecektir. “Döviz kuru ne olacak” diye soranlar varsa onlara verecek cevabımız şudur: Bu da geçer yahu…

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD ya F-35'leri verir ya da... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR36 YORUM
  • Misafir 31 Ağustos 2018 20:11 doğru düzgün füzemiz yok başkan uçakta nerden çıktı haaa bu arada altay tank motoru ne durumda bmc ne yapıyor başladımı yoksa havlumu attı bu yapılamaz diye

    CEVAP YAZ 5 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro