eposta yazdır zoom+ zoom-

Cübbeli'nin Mehmet Görmez'e öfkesinin nedeni buymuş!

Cübbeli'nin Mehmet Görmez'e öfkesinin nedeni buymuş!

Hürriyet gazetesi yazarı Akif Beki, Cübbeli Ahmet Hoca'nın Diyanet'teki görevinden istifa eden Mehmet Görmez'in ardından attığı çirkin tweetlerin nedenini bugünkü köşesinden yazdı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 02-08-2017 10:40 - Güncelleme: 02-08-2017 10:40

Diyanet İşler Başkanı Mehmet Görmez, dün görevinden istifa etmişti. Görmez'in istifası sonrası Twitter hesabından yorum yapan Cübbeli Ahmet Hoca, "Diyanet’e bundan tehlikelisi gelmemiştir. Rabbim, vatana millete bağlı ve Ehlisünnete sadık hayırlı bir reis nasip eylesin...” diye yazmıştı. 

Cübbeli'nin Mehmet Görmez öfkesini bugünkü köşesine taşıyan Hürriyet gazetesi yazarı Akif Beki geçmişte yaşanan bir olayı yazdı. 

Akif Beki yazısında, "Bir ara, Cübbeli’nin Sultanahmet’e vaiz olmak istediği ama Görmez Hoca engelini aşamadığı kulağıma gelmişti. Niye zıvanadan çıktığını açıklıyor sanki. Diyanet’i kendisinden korudu diye öfkesini dizginleyemiyor olabilir" dedi.

Akif Beki, "Görmez’in doğruluğu Cübbeli’den belli" başlıklı yazısında Cübbeli Ahmet Hoca'ya sert ifadelerle yüklendi, Mehmet Görmez'e sahip çıktı. İşte Akif Beki'nin Cübbeli'ye o sözleri...

"...

15 Temmuz gecesi minarelerden okuttuğu salalarla direnişin maneviyatını Cübbeli yükseltti zannedersiniz. Görmez Hoca’nın vatan, millet sevgisine dil uzatıyor. Hainlikle suçladığı yetmezmiş gibi imanını, itikadını da sorguluyor.

Giderayak üzülmüş müdür Görmez? Hiç sanmam. Bilakis, doğruluğunun ispatı, onaylanması olarak almıştır.

CÜBBELİ YALNIZ DEĞİL

Tetikçi denilen karakter suikastçıları, zaten bir süredir Görmez’i yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyasına hız vermişti. Erken emekli edilmesini de güya FETÖ’yle mücadelede gevşek davranmasına bağlıyorlar.

Bu uyduruk karalamanın gülünçlüğünü göstermeye Cübbeli yeter. Çürütmek için ciddi hiçbir argüman gerekmez.

Pişkince sırıtan iftiralarına bakın... Görmez’in erken emekliliğinin nedeni anlaşıldı, sırrı galiba Cübbeli’yi vaiz sıfatıyla Sultanahmet’e sokmayan duruşunda dersiniz.

Görmez, veda ederken ayrıldığı kuruma şöyle bir görev yükledi:

“Coğrafyamızı kuşatan bazı din söylemleri asla Diyanet’in mihrap ve kürsülerine yaklaşmamalıdır. Diyanet’in buna asla izin vermeyeceğine olan inancım tamdır...”

Mehmet Görmez'den duygusal veda!

Tabii ki IŞİD’le FETÖ gibi zihniyetlerin istismar ettiği çarpık din anlayışlarını kastediyor.

Ama mesajın Cübbeli’ye dokunan bir tarafı da yok mu!

... Ne zaman yenileri palazlanmasın, başka FETÖ’ler çıkmasın, halkın dini duyguları hokkabaz tacirlerle şarlatan bezirgânların elinde oyuncak olmasın diye uyarsa... Özellikle ‘Kişileri kurtarıcı diye kutsama’ anlayışının sakatlığına dikkat çekse... Karşısına bu Cübbeli Ahmet dikildi.

Mesela “Kuran’da mehdilik yoktur, en temel hadis kaynaklarında da yoktur” dediğinde...

Sanki ayetlerde geçiyormuş gibi ortaya ayılıp “Diyanet reisi çıkmış ne yumurtlamış yine” diyen Cübbeli’nin ta kendisidir.

BU KAFAYA GEÇİT VERMEDİ

Başka zamanlarda Görmez’e, güya din adına reddiye döşenip düzeltme yaparken “herze yedi, halt etti, freni patladıktan sonra bir adamın nerede duracağı belli olmaz” gibi hakaretlerle saldıran da odur.

Tepki üzerine, “İlim meclisinin ağırlığına yakışmayan argo laflar kullandıysam özür dilerim, ben halk ağzıyla konuşuyorum” demişliği de vardır.

Fakat ‘avam uleması’ olarak buyurduğu gibi, freni patlayanın nerede duracağını kestiremezsiniz. Görmez’in ilminden sonra, şimdi de dinine ve milletine sadakatine laf ediyor.

Oysa bilmeden Görmez’in haklılığını tasdik ediyor, doğruluğunu ispatlıyor.

Bu kafanın Diyanet’e sızmasını, Sultanahmet’te kürsüye çıkmasını engellemek bile tek başına FETÖ’yle mücadelede esaslı bir yararlılık beratı kazandırmaz mı Görmez’e?

Akif Beki'nin yazısının tamamın okumak için tıklayın

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Cübbeli'nin Mehmet Görmez'e öfkesinin nedeni buymuş! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR34 YORUM
  • gerçek 04 Ağustos 2017 15:30 o toz kondurmadığınız GÖREMEZ efendi yahudi,hıristiyan cennete gidecek denen dinlerarası diyalog zamanında diyanetin 2 numaralı adamıydı ve papazlarla hazırlanan kitapta imzası vardı. işide karşı cübbeli hoca,GÖREMEZ efendinin inkar ettiği "fiten hadisleri" ile uyardı ve Türkiyeden katılımlar yok denecek kadar az oldu,GÖREMEZ efendi"SUSUYORDU". MUSTAFA ÖZTÜRK adlı ilahiyatçı bozuntusu haşa kurandaki kıssalara "MASAL" derken GÖREMEZ efendi susuyordu.eski içişleri bakanı haşa efendimize "gurulandı,kibirlendi"demişti ve GÖREMEZ efendi sustu ama ekranların karşına çıkıp içişleri bakanına karşı çıkan yine cübbeli hocaydı.15 temmuzda GÖREMEZ efendiyi bizler ekranlarda konuşurken duyamadık ama cübbeli hoca gece ekranların karşına çıkıp darbeye karşı açıklamalar yaptı.diyanetin başında 14 yıl kalan GÖREMEZ,emekliliğini açıklarken beşikteki çocuğun bile bildiği kıytırık fetö raporu açıkladı yerseniz. kısaca GÖREMEZ'inzamanı;ehli sünnet düşmanlarının cirit attığı bir zaman olarak anılacaktır.

    CEVAP YAZ 1 4
KİMDİR ?
Akif Beki
AKİF BEKİ KİMDİR?

Akif Beki, 2 Temmuz 1971'de Bingöl'de doğdu. Yüksek tahsilini, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Arap Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı'nda yaptı. Üniversiteye başladığ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro