Çorum'da inek üçüz doğurdu

Çorum merkeze bağlı Köprüalan köyü yakınlarında 15 yıldır tarım ve hayvancılık yapan Ali ve Murat Tiryaki kardeşlere ait simental cinsi inek, üçüz buzağı doğurdu. Doğumu gerçekleştiren veteriner hekim Cihan Yiğit, doğumu yarım saatte gerçekleştirdiklerini söyleyerek, 'Buraya zor doğum sebebiyle geldim. Yarım saat uğraş vererek çok şükür doğumu gerçekleştirdik. Tabi üçüz doğum oldu. Simental cinsi ineğimiz üçüz doğurdu. Buzağılarımız da anne ırkına sahip simental ırkında olup, üçü de damızlık değeri taşıyor. Üçü de çok sağlıklı, çok iyi bir doğum gerçekleştirdiğim için de çok mutluyum' dedi.

ÇOK ŞAŞIRDIK

İneğin sahibi Ali Tiryaki ilk kez böyle bir olayla karşılaştıklarını belirterek, 'İlk defa başımıza geldi. Çok şaşkınız. Biz 15 senedir bu işi yapıyoruz. Damızlık üretimini en üst seviyelere getirmeye çalışıyoruz. Veteriner hekimimize çok teşekkür ediyoruz. Onun sayesinde sağlıklı bir doğum oldu' dedi.

  • Güncel 23 Ağustos 2017 11:46
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Çorum'da inek üçüz doğurdu videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro