eposta yazdır zoom+ zoom-

Çok tehlikeli adım! PKK Suriye'de özerklik ilan etti...

Çok tehlikeli adım! PKK Suriye'de özerklik ilan etti...

İdlib'te kanlı bir çatışmayı durdurmak için tüm dünya diken üstünde adımlar atarken PKK'nın Suriye kolu PYD ve DSG, Suriye'nin kuzeyinde 'özerk yönetim' ilan etti...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-09-2018 10:48 - Güncelleme: 07-09-2018 11:28

TERÖR örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin de bağlı olunduğu Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ve PYD'nin siyasi kanadı Demokratik Suriye Meclisi (DSM), Suriye'nin kuzeyinde 'Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi' ilan etti.

KENDİ KONTROLLERİNDEKİ BÖLGELER İÇİN...  PYD kaynaklarından edinilen bilgilere göre DSM, kendi kontrolündeki bölgeler için yeni bir yönetim belirledi. DSM toplantısında, Suriye’nin kuzeyi ve doğusunu kapsayan özerk bir yönetim kurulması kararı alındı.

ÖZERK YÖNETİMİN BAŞINA KİRYO VE ETTE GEÇTİ.. 'Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi Genel Meclisi' Eş Başkanlığı'na da Siham Kiryo ve Ferit Ette seçildi.

KUZEY SURİYE PARLAMENTOSU GİBİ... Sputnik'e konuşan DSM Yöneticisi Gelo İso şu ifadeleri kullandı: "Bugün Kuzey Suriye ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi açıklandı. Bu yönetim 70 kişiden oluşuyor. Yani bu 70 kişilik yönetim, parlamento gibi. Kuzey Suriye Parlamentosu gibi hareket edecek. Bu 70 kişi, 21 gün içerisinde bir liderlik kuracak. Yönetimin eş başkanlığı için Abid Hemed Mehabaş ve Berivan Halit önerildi." 

DAHA ÖNCE HİÇBİR ÜLKE TANIMAMIŞTI... Bölgede 2016 yılında 'Kuzey Suriye Federasyonu' ilan edilmişti. Türkiye dahil hiçbir ülke, federasyonu tanımamıştı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Çok tehlikeli adım! PKK Suriye'de özerklik ilan etti... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR15 YORUM
  • BİZDE İLHAK KARARI ALALIM 07 Eylül 2018 15:52 BİZDE ORALARI İLHAK KARARI ALALIM.TÜRKİYEYE BAĞLAYIVERELİM.GÖRELİM BAKALIM NELER OLACAK.NE OLACAKSA BUNDAN SONRA OLSUN.

    CEVAP YAZ 1 11

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro