eposta yazdır zoom+ zoom-

Çok konuşulacak anket! Muharrem İnce oyları arttırır ama...

Çok konuşulacak anket! Muharrem İnce oyları arttırır ama...

RS FM'de Yavuz Oğhan'ın programına konuk olan Konsensus Araştırma Şirketi Genel Müdürü Murat Sarı "31 Mart 2019'daki yerel seçimlerde, Muharrem İnce aday olurca CHP'in oyları 5-6 puan artar fakat yine de Binali Yıldırım'ın oylarına şimdilik yetişemez" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-12-2018 16:52 - Güncelleme: 07-12-2018 16:52

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti ile MHP arasındaki 'Cumhur İttifakı'nın devam edeceği kesinleşirken muhalefette ise görüşmeler hala devam ediyor. 

RS FM'deki 'Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle' programına konuk olan Konsensus Araştırma Şirketi Genel Müdürü Murat Sarı, 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerde, İstanbul'da nasıl bir tabloyla karşılaşılacağına ilişkin yaptığı çalışmayı ve tahminlerini aktardı.

'AK PARTİ YÜZDE 53, CHP YÜZDE 47': "Bu pazar, "Sadece AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi aday gösterse kime oy verirsiniz?" diye sorduk. AK Parti'ye oy vereceğini söyleyenler yüzde 53, CHP'ye oy vereceğini söyleyenler yüzde 47" diyerek sözlerine başlayan Sarı, "Ama şunu da unutmamak lazım: AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı, CHP'ye göre çok daha belirgin. CHP'de hala kesin bir karar verilebilmiş değil. Bu sonucu değiştirir" dedi.

Konsensus'un İstanbul anketi açıklandı hangi parti ne kadar oy alıyor?

CHP İLE İTTİFAK AK PARTİ'YE YARIYOR:  HDP'nin ve İYİ Parti'nin seçime girmemesinin, CHP'nin aleyhine bir sonuç doğuracağını savunan Sarı, "HDP seçmeninin bir kısmıyla, İYİ Parti seçmeninin bir kısmı, CHP'yle ittifak yapıldığında AK Parti'ye oy veriyor" dedi.

'MUHARREM İNCE OYLARI ARTTIRIR AMA...' Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım'ın AK Parti'nin İstanbul adayı olması halinde partisinin oylarını 1 puan artırdığına değinen Sarı, "CHP'de ise, Muharrem İnce oyları 5-6 puan artıyor. CHP'nin oyları, Muharrem İnce aday olduğunda, yüzde 42 civarına çıkıyor fakat yine de Binali Yıldırım'ın oylarına şimdilik yetişemiyor" dedi.

'İMAMOĞLU VE TEKİN'İN TANINMA ORANI DÜŞÜK, BEĞENİLME ORANI YÜKSEK': CHP'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi için ismi geçen Gürsel Tekin ve Ekrem İmamoğlu'nun aday gösterilmeleri halinde ortaya çıkacak tabloyu da değerlendiren Sarı, "CHP adayları içinde, Ekrem İmamoğlu ve Gürsel Tekin faktörleri de var. Çok fazla tanınmadıkları için, partisinin oyuna yakın oylara tekabül ediyorlar. Ama tanıyanlar tarafından, İmamoğlu'nun da Tekin'in de  beğenilme oranları çok yüksek. Ama tanınma oranları düşük." dedi.

"İMAMOĞLU MHP SEÇMENİNDEN OY ALABİLİR": Sarı sözlerini noktalarken, halen Beylikdüzü Belediye Başkanı olarak görev yapan Ekrem İmamoğlu'nun MHP seçmeninden de oy alabileceğini ifade etti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Çok konuşulacak anket! Muharrem İnce oyları arttırır ama... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • Misafir 08 Aralık 2018 11:49 Yeniliyorsunuz, yeniliyorsunuz doymuyor sunuz.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI » Muharrem İnce
MUHARREM İNCE KİMDİR?

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Muharrem İnce'nin eşi Ülkü İnce ve çocukları ile siyasi hayatına ilişkin biyografisi; Muharrem İnce 4 Mayıs 1964 Yalova doğumludur. Muharrem İnc

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro