eposta yazdır zoom+ zoom-

Çocuk istismarına ağırlaştırılmış müebbet

Çocuk istismarına ağırlaştırılmış müebbet

Çocuklara yönelik cinsel istismarlar için hükümet yeni düzenlemeye hazırlanıyor. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, yeni düzenlemeyle ilgili bilgi verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-02-2018 21:29 - Güncelleme: 23-02-2018 00:16

CNN Türk'te yayınlanan Gece Görüşü programında son dönemde yaşanan çocuklara cinsel istismar vakaları ve hükümetin cezalarda yapmayı düşündüğü değişiklikler gündeme geldi.

Programda söz alan Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, hükümetin çalışmasını yaptığı çocuklara cinsel istismar cezalarındaki değişiklikler konusunda açıklamalarda bulundu.

Selvi, çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarında iyi hal indiriminin kaldırılacağını ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası getirilmesinin düşünüldüğünü söyledi.

Selvi sözlerini şöyle sürdürdü; "Bazı mahkemeler iyi hal indirimi uyguluyor bazıları uygulamıyor. Bu toplumda tepki oluşturuyor. Çalışmada ayrıca yaş tasnifi de getiriliyor. 12 yaş altı ve 12 yaş üstü olarak. 18'e çekilmesi konusunda da teklif var. Ayrıca mağdurların korunması, çocukların ve ailelerin bilinçlenmesi konusunda da bir çalışma yürütülecek.

Komisyon bu çalışmaları süratle yapıp Cumhurbaşkanı'na götürülecek ve gereken adımlar atılacak."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Çocuk istismarına ağırlaştırılmış müebbet haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Misafir 23 Şubat 2018 08:31 helal olsun türk ordusuna pilotlarımız geçe avında

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Abdülkadir Selvi
ABDÜLKADİR SELVİ KİMDİR?

Abdülkadir Selvi; 1964 yılında Sivas Yıldızeli’nde doğdu. Alevi kökenli olan Abdülkadir Selvi evli ve 3 çocuk babası. Hürriyet Gazetesi'ne transfer olan Abdülkadir Selvi aynı zamanda CNN Türk'te konuk olarak

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro