SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Cindoruk 2011 hayalini açıkladı

Cindoruk 2011 hayalini açıkladı

DP lideri Hüsamettin Cindoruk, yeni yıl mesajında AK Parti iktidarını böyle hedef aldı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 31-12-2010 10:57 - Güncelleme: 25-10-2015 16:44

DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, AK Parti iktidarını ''tek adam'' güdümlü, dışardan kurgulu olarak niteledi. Cindoruk vatandaşları 2011 yılında iktidara karşı siyasi tavır almaya çağırdı.

Cindoruk, yayımladığı yeni yıl mesajında, 2011'in hem Türkiye hem de tüm dünya için ''kutlu, bereketli ve mutlu'' olması temennisinde bulundu. Türkiye için büyük önem taşıyan yeni bir yıla girildiğini vurgulayan Cindoruk, mesajında şunları kaydetti:

''2011'in Türkiyemiz bakımından özel bir anlam ve değeri var. Türk halkı, saatler sonra yaşamaya başlayacağımız bu yeni yılda, kendisini, özellikle son 8 yıldır adım adım gelişip derinleşen bir siyasi sürecin düğüm noktasında bulacaktır. O noktada, çok zorlu bir soruya cevap vermek ödeviyle karşı karşıya kalacağız. Bu ülkede barınıp yaşayan, bu toprağın ekmeğini yeyip suyunu içen, havasını soluyan herkesin,  fert her birimizin, kendimize sorup, cevabını yine kendimizin vereceği o yakıcı soru şudur: 'Türkiyem nereye?' ...Bu soruyu sormak ve cevabını vermek, bizim vatandaşlık görev ve sorumluluğumuzdur. 8 yıldır tek başına iş başında olan, 'dediğim dedik' zihniyetli, 'tek adam' güdümlü, dışarıdan kurgulu AKP iktidarının Türkiye'yi getirdiği açmaz ve çıkmazlara gözümüzü kapatmak lüksüne, artık hiçbirimiz sahip değiliz. Her toplumsal kesim ve katmandan tüm insanlarımızla hepimiz, etnik ayrımcılığa ve dinciliğe dayalı siyasetin aldatmacalarına kapılmadan, gerçek bir yurt sevgisi ve vatandaşlık bilinciyle, siyasi tavır almak zorundayız. 2011 yılında Türkiyemizin bizden beklentisi budur.''

TABLO KARANLIK AMA GELECEK AYDINLIK

Açıklamasında, DP'nin 7 Ocakta 65. yılını kutlayacaklarını belirten Cindoruk, ''O ulu siyaset çınarının mirasçılarıyız. Bunun, çok ağır olan tarihî sorumluluğunu taşıyoruz. Cumhuriyetle demokrasiyi kucaklaştırma, Türkiye halkını 'tek ve güçlü Türkiye' birliğinde daha da kaynaştırma, Türkiyemizi çağdaş uygarlık çizgisinin en üst basamaklarına taşıma misyonumuzun sahibiyiz. 15 Ocak 2011'de Büyük Kongremizi bu bilinçle, coşkuyla idrak edeceğiz. Tablo karanlık ama gelecek aydınlık'' dedi.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro