Çin’den topladığı parçalarla kendi iPhone’unu yaptı

Çin teknolojik cihazlar satın almak isteyenler için çok önemli bir ülke. Aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm teknolojik cihazları Çin’den getirmek mümkün oluyor. Sadece cihazların kendisi değil, parçaları da satın alınabiliyor. Böylece çalışmayan ürününüz için gerekli parçaları satın alarak tamir etmek mümkün oluyor. YouTube’da kısa süre önce yayınlanan ve internette hızla yayılan bu videoda ise bu parçalarla sıfırdan bir telefon üretmenin mümkün olduğu gösteriliyor.

Strange Parts isimli kanalın yayınladığı videoda teknoloji tutkunu birinin istediği zaman neler yapabileceğini görme şansı buluyoruz. Çin’deki teknoloji odaklı dükkanların altını üstüne getiren ve iPhone 6s’i yapabilmek için gerekli olan tüm parçaları toplamaya çalışan genç adam, günlerce süren uğraş ve biraz da şans yardımıyla gereken parçaların tamamını buluyor. Parçaları toplarken bir yandan da konunun ehli kişilere danışıyor ve böyle bir cihazın nasıl yapılabileceği konusunda bilgiler alıyor. Telefonda kullanılan en küçük vidaya kadar tüm parçalar toplandığında bu kez birleştirme işlemi başlıyor. Uzun saatler alan birleştirme işlemi sırasında tuşlara basıldığında basılma hissinin sağlanamadığı görülüyor ancak sonradan küçük bir parça yardımıyla bu sorunun üstesinden geliniyor. Sonuç olarak toplamda 300 dolar maliyetle 16 GB iPhone 6s sahibi olunuyor. 

  • Teknoloji 18 Nisan 2017 11:36
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Çin’den topladığı parçalarla kendi iPhone’unu yaptı videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro