eposta yazdır zoom+ zoom-

Cilt kuruluğunun sebepleri nelerdir? Cilt kuruluğuna çözümler...

Cilt kuruluğunun sebepleri nelerdir? Cilt kuruluğuna çözümler...

Cildinizde gerilme hissi, pul pul soyulmalar, kepeklenme, çatlaklar ve kaşıntı varsa, cildiniz kurumuş olabilir! Cilt kuruluğu her mevsimde görülebilen bir cilt olayıdır. Dermatolog Neslihan Dolar cilt kuruluğunun nedenlerini cevapla.tv'ye anlattı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 21-07-2018 05:00 - Güncelleme: 21-07-2018 05:00

Cilt kuruluğu yaşın ilerlemesiyle birlikte daha fazla görülmeye başlar. Yaş ilerledikçe cildin yağ üreten bezleri hem sayı olarak hem de aktive oranı olarak azalmaya başlar. Dermatolog Neslihan Dolar cilt kuruluğunun nedenlerini cevapla.tv'ye anlattı.

Kuru cilde neden olan çevresel etkenleri sıcak su, deterjanlar, giysilerden dolayı oluşan sürtünme, sık uçak yolculuğu, rüzgara maruz kalmak, çevre kirliliği, klima ve diğer kimyasal maddeler olarak sıralayabiliriz. Atopik egzema, kalıtsal bazı hastalıklar, ihtiyosis, sedef gibi cilt hastalıkları; metabolik faktörler tiroit bezinin yeterince çalışamaması, aşırı kilo kaybı ve ilerleyen yaş da, kuru deriye neden olan diğer faktörlerdir.

Kaynak: cevapla.tv

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Cilt kuruluğunun sebepleri nelerdir? Cilt kuruluğuna çözümler... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro