eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'nin 'ezan' iddiasına Bozdağ'dan sert tepki!

CHP'nin 'ezan' iddiasına Bozdağ'dan sert tepki!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'in Cumhur İttifakı’nın adayları konuşurken ezanın geç okutulması için talimat verildiği iddiasına tepki gösterdi. Özer’i yalan konuşmakla suçlayan Bozdağ, iddialarını ispata çağırdı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-06-2018 13:28 - Güncelleme: 16-06-2018 13:39

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Yozgat’ta yaptığı açıklamada, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in başlattığı ezan tartışması üzerine, “Namazda gözü olanın ezanda kulağı olur, namazda gözleri olsaydı ezan vakitlerini de bilirlerdi” şeklinde konuştu.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat'ta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"HAYVANLARI KORUMA KANUNU'NDA DEĞİŞİKLİK YAPILACAK"Bozdağ, Sakarya'da patileri kesilen yavru köpeğin ölümüne ilişkin, şunları kaydetti:

Özgür Özel ne demişti?

“Bir tek konuyu söyleyeyim şurada sessizce, Millet İttifakı'nın bütün adayları ezanı bekliyor, Cumhur İttifakı'nın adayları ezanı beklemiyorlar çünkü onlar konuşurken hocalara talimat gidiyor, Türkiye'nin dört bir yanında 15 dakika, 20 dakika, 30 dakika sonra okutuyorlar ezanı. Bunu da herkes bilsin. Sessizce...”

"Seçimden sonra hükümet bu konuda (hayvan hakları konusunda) ciddi bir adım atacaktır. Sahipli ve sahipsiz hayvanların öldürülmesi, işkence ve eziyete muhattap olması suç olarak kabul edilecek ve ağır cezai yaptırımlar getirilecektir. Hükümetimizin ana gündemlerinden bir tanesidir. Seçimden sonra yapacağımız öncelikli işler arasında Hayvanları Koruma Kanunu'nda yapılacak değişiklikler yer alacaktır."

İDDİALARINI İSPATA ÇAĞIRDI
Bozdağ, Özel’in mitingler sırasında talimatla ezanların geç okutulduğu iddialarını değerlendirdi. Özer’i yalan konuşmakla suçlayan Bozdağ, iddialarını ispata çağırdı. Bozdağ, namazda gözü olanın ezanda kulağı olduğunu belirtip, iddialarını ispatlayamaması halinde Özer’i müfteri ilan etti. Bozdağ, “Bu bir iddia değil. Çok açık bir şekilde yalan. Özel yalan söylüyor çünkü, Türkiye’de ezanların vaktinin dışında okunması söz konusu değildir. Türkiye’nin her yerinde camilerde ezanlar, takvime göre ne zaman vaktine giriyorsa o zaman okunuyor. Herhangi bir talimatla ezanların okunmasının geciktirilmesi gibi bir şey asla söz konusu değildir. Bir kişi bir iddia atıyorsa ortaya bu iddiasını ispatlamakla mükelleftir. İddiasını ispat etmeyene müfteri denir. Ben sayın Özel’e çağrıda bulunmak istiyorum. Önce buyurun iddianızı ispat edin. Hangi camiye AK Parti'li bir milletvekili veya bakan veya Başbakanımız veyahut da Cumhurbaşkanımız konuşma yapıyor diye talimat verilmiş de ezan beş dakika, on dakika geç okunmuştur.

"BUNLARIN EZANDA KULAĞI VAR AMA NAMAZDA GÖZLERİ YOK"
Eğer ispat etmezse ben kendisini buradan şimdiden müfteri ilan ediyorum. İspat etmesi mümkün değil, ispatı mümkün değil çünkü yok böyle bir hadise. Ama yalan söylemeye devam ediyorlar. Namazda gözü olmayanın ezanda da kulağı olmaz. Ama belli ki bunlar ezanın ne zaman okunduğunu da bilmiyorlar. Gördüğümüz gibi bunlar değişmeye başladılar. AK Parti CHP’yi de değiştiriyor. Seçim gelince, camiyi, ezanı, namazı, türbeyi, bayramı keşfettiler. Bunlar güzel hareketler. Biz bunların çoğalmasından elbette memnun oluruz. Ama bunun istismarını yapmak gayri ahlaki bir durumdur. İftira atıyorlar. Halkımız da bunu görüyor. Namazda gözü olanın ezanda da kulağı olsun. Namaz kılan ezanın ne zaman okunduğunu gecikip gecikmediğini bilir. Belli ki bunların ezanda kulağı var ama namazda gözleri yok" şeklinde konuştu.

Bu vahşeti kim yaptı? Korkunç olayın sorumlusu belli oldu

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN CHP'nin 'ezan' iddiasına Bozdağ'dan sert tepki! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR21 YORUM
  • Avşar oğlu 16 Haziran 2018 17:54 Özgür özel namazimi kaçırmış vah vah üzülme vakit bitene kadar kılınır Telefonuna ezan vakti yüklemesini öneririm Vaktinde kılar

    CEVAP YAZ 1 12
KİMDİR ?
Bekir Bozdağ
BEKİR BOZDAĞ KİMDİR?

64. ve 65. hükümette Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ, aslen Yozgatlı. 1 Nisan 1965'te Yozgat Akdağmadeni'nde doğan Bekir Bozdağ'ın babasının ismi Mehmet Duran , annesinin adı ise Nuriye. Asıl mesleği avukatlık olan Bekir Bozdağ Uludağ &Uum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro