eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'li Sirmen yolsuzluk yaptı, cezaevine girdi ve iflas etti!

CHP'li Sirmen yolsuzluk yaptı, cezaevine girdi ve iflas etti!

Yolsuzluk yaptığı Yargıtay kararıyla kesinleştikten sonra hapse giren eski Kocaeli Belediye Başkanı Sefa Sirmen iflas etti. Petrol şirketi için iflas kararı veren mahkeme, inşaat şirketi için iflas erteleme talebini geri çevirdi. Hacizciler yolda.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-12-2017 11:01 - Güncelleme: 07-12-2017 11:01

Yuvacık Barajı'nı yolsuzluk yaparak 10 katına mal etmekle suçlanan, İZGAZ'daki yolsuzluklar nedeniyle 6 yıldan fazla hapis cezasına çarptırılan ve Haziran 2016'da cezaevine giren CHP'li eski Kocaeli Belediye Başkanı Sefa Sirmen iflas etti.

İzmit Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Sefa Sirmen'in, çocukları ve eşi ile ortak olduğu şirketi için mahkeme “iflas” kararı verdi. Üç dönem yaptığı İzmit Büyükşehir Belediye Başkanlığı yanı sıra, 2002- 2007 döneminde Kocaeli Milletvekili olarak Meclis’de de görev alan Sefa Sirmen, mali sıkıntıya düşen şirketlerini kurtarmak için geçen yıl mahkemeye başvurmuştu. İflas erteleme talebi ile yapılan başvuru sonrası mahkeme her iki şirket için de tedbir kararı verip; denetim kayyumu atamıştı.

HACİZCİLER YOLA ÇIKTI!

Ancak mahkeme, yapılan yargılama sonrası Başiskele Petrol Ürünleri İnş. Nak. Gıda Otom. San. ve Tic. Limited Şirketinin kurtarılamayacağını hükmederek iflas kararı verdi. 29 Kasım günü verilen karar sonrası şirketin dosyası İstanbul Anadolu 3. İcra Dairesi’ne gönderildi. Mahkeme, iflas erteleme talebinde bulunan Direnç İnşaat Taahhüt ve Tic. Limited Şirketi için ise, borca batık olmadığı gerekçesi ile, iflas erteleme talebini geri çevirdi. Ret kararı ile birlikte Direnç İnşaat, olası hacizlere karşı korumasız hale geldi.

Yolsuzluktan 6 yıl 3 yıllık cezası Yargıtayca onanan Sefa Sirmen, 24 Haziran 2016 günü
girdiği cezaevinden 7 Şubat 2017 günü tahliye olmuştu. Sirmen cezaevinden doğruca
CHP İl Başkanlığı'na giderek burada partililerle buluşmuştu. 

KARARI TEMYİZ EDECEĞİZ

Sirmen Ailesinin avukatı Şerafettin Yavuz, "Mahkemeye iki şirket için iflas erteleme talebimiz vardı. Mahkeme bir şirketin iflasına karar verdi. Diğer şirket için ise talebimizi geri çevirdi. Bu durum, Direnç İnşaat için verilen tedbir kararının da kalkması anlamına geliyor. Şirket, olası hacizlere karşı korumasız hale geldi. Karara karşı temyiz başvurularımızı yapacağız” dedi.

ÇOCUKLARI İLE ORTAK

Başiskele Petrol’ün ortakları arasında, 13 yıl boyunca Kocaelispor Kulüp Başkanlığı da yapan Sefa Sirmen’in yanı sıra eşi Kamuran ve çocukları Tolga ile Aygül Sirmen Engiz bulunuyordu. Her iki şirketin ticaret sicil kayıtlarının daha önce Kocaeli’ndeydi. Ancak, iflas erteleme başvurusu gündeme gelince şirketlerin sicil kayıtları İstanbul’a taşınmıştı.

KOCAELİ VE GÖLCÜK'TE PETROL İSTASYONLARI VAR

Bir milyon lira sermayeli Başiskele Petrol’e bağlı ise Kocaeli ve Gölcük’de akaryakıt istasyonlarının olduğu belirlendi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP'li Sirmen yolsuzluk yaptı, cezaevine girdi ve iflas etti! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 07 Aralık 2017 14:09 Kim yolsuzluk yapıyor ve bu milletin bir kuruşunu bile bile yiyorsa, Allah celle celalühü onları her iki düyada da kahru perişan etsin.....

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro