eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'li İnce o iddialar için tweet attı

CHP'li İnce o iddialar için tweet attı

CHP'li Muharrem İnce, seçim gecesi kaçırıldığı yönündeki iddiaları twitter'dan cevap verdi. İnce, YSK'nın aldığı kararlarda usulsüzlük olmadığını bu nedenle YSK önüne de gitmediğini söyleyerek, seçim gecesi kaçırıldığı yönündeki iddiaları ise yalanladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 02-07-2018 20:17 - Güncelleme: 03-07-2018 00:51

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran sonrası ilk yurt gezisine çıkıyor. Ziyaretlerine çarşamba günü Erzurum'dan başlayacağını söyleyen İnce, mücadelelerinin tek bir seçim için olmadığını ifade etti. 

Muharrem İnce, 24 Haziran gecesi açıklama yapmaması nedeniyle ortaya atılan iddialara bir kez daha açıklık getirdi. Twitter'dan yaptığı açıklamada mühürsüz oyların kanuna aykırı bir şekilde geçerli sayması gibi bir karar alması halinde YSK'ya gideceğini söylediğini hatırlatan İnce, YSK'nın böyle bir karar almadığı ve o gün alınan kararların kendilerini kuşkuya düşürecek ve seçim sonucunu etkileyecek kararlar olmadığını kaydetti. Seçim gecesi kaçırıldığı yönündeki iddiaları da yalanlayan İnce şöyle konuştu:

"YSK önünde benim kulağıma fısıldayarak konuşan kişi CHP’nin yıllardır YSK Temsilciliğini yapan ve milletvekili adayı olan Mehmet Hadimi Yakupoğlu idi. Sosyal medyada YSK temsilcimizin seçimle ilgili bana söyledikleri bile komplo teorisi üretilmesine neden oldu.

Seçim gecesi susturulduğum, tehdit edildiğim, kaçırıldığım, açıklama yapamayacak durumda olduğum yönünde söylenen/yazılan/paylaşılan her şey yalandır.

“Arkadaşlar maalesef bilmediğiniz şeyler var” diye başlayan tweet benim hesabımdan atılmamıştır. Bu şekilde başlayan tweet ekran görüntüsü sahtedir, düzmecedir.

Seçim sonuçlarını takip ettiğim yerden kaçırılmadım, eşim kaçırılmadı, açıklama yapmayı Pazartesi saat 12.00’ye bıraktım ve o açıklamayı Pazartesi saat 12:00’de CHP Genel Merkezi’nde yaptım. Ben, ekibim, CHP, diğer siyasi partiler seçim sonuçlarını etkileyecek bir usulsüzlük tespit edemedik, edebilen varsa ve beni ikna ederse sonuna kadar mücadele etmeye varım.

Seçimin ve seçim sürecinin adil ve hukuka uygun bir şekilde sürdürüldüğünü söyleyemem ancak seçim sonrasında üretilen komplo teorilerinin doğru olmadığını söylemek için bu açıklamayı yaptım. Bizim verdiğimiz mücadele tek seçimlik bir mücadele değildir, Türkiye hepimizin Türkiye’si olana dek mücadelemiz sürecektir Şimdi yapılacak iş hatalarımızı, eksiklerimizi gözden geçirip var gücümüzle önümüzdeki seçime hazırlanmak olmalıdır. Bunun için Çarşamba günü Erzurum’dan yola çıkıyoruz."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN CHP'li İnce o iddialar için tweet attı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • dsds 03 Temmuz 2018 10:10 Yok akp kaybetseydi iç savaş çıkacaktı yok erken seçim vaadiyle sus pus edildiler. Neyin kafasını yaşıyonuz siz bize de söyleyin..17 yıldır bu adam iktidarda ve her seçimi kazanıyor..her seçimde de hile hurda diyonuz ama size sormuyorlar mı hiç "arkadaşım siz salk mısınız? her seçimde oy çaldırıyonuz diye.. gerçi bu seçimde level atladınız. oy değil bizzat cb adayını çalmışlar size göre ama neyse :))) öte yandan kemal muharremi yeme planları yapıyor..satılık kara kalemşörler iş başında..seçim psikolojisinin seçmen üzerinde yarattığı baskının dağılmasının ardından hemen harekete geçtiler ve şuan chp tabanına muharremin koyunlarında besledikleri bir yılan olduğu zehrini yayıyorlar..burdan chp seçmenine tavsiyemdir..yemeyin bunu arkadaşlar..chp 40 yılda bir lider buldu (ince) harcamayın ADAMI...;)

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro