eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'li belediyeye haciz! Makam aracına yakalama kararı

CHP'li belediyeye haciz! Makam aracına yakalama kararı

CHP’li Didim Belediyesii, büyük bir haciz şoku yaşıyor. Nehirsan İnşaat isimli şirket belediyeden yaklaşık 1,5 milyon lira alacağını tahsil edemeyince 108 belediye aracına ve 49 banka hesabına haciz koydurttu. Haciz konular araçlar arasında makam aracı da var.Borç ödenmezse makam koltuğu bile haczedilecek.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-09-2018 14:00 - Güncelleme: 07-09-2018 14:00

Şirket, CHP’li başkanın makam aracına ise haciz yakalaması çıkarttı. Didim Belediyesi’nin 49 banka hesabına haciz koyduran şirket avukatı Murat Sultansu, borç ödenmezse makam koltuğunu da haczedeceklerini açıkladı.

CHP'li Didim Belediyesi ilçede yapılan iki rezidans inşaatı projesi için Nehirsan İnşaat'a 2014 yılında yapı ruhsatı vermiş, ardından 30 Mart 2014'te yapılan yerel seçimle değişen yeni CHP'li başkan Ahmet Deniz Atabay da bu ruhsatı iptal ettirmişti.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, konunun yargıya taşınması ardından Danıştay 6. Dairesi, Didim Belediyesi'nin iptal kararını bozmuş, gerekçesinde 'inşaatın imar mevzuatına uygun' olduğunu yazmıştı. Sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 9 Aralık 2016 tarihinde bir televizyon kanalına çıkarak "Didim'de iki yüksek bina var, bu binaların yıkılması lazım" demesi üzerine Danıştay 6. Dairesi bir anda karar değiştirmişti. Nehirsan İnşaat'ın avukatı Kılıçdaroğlu hakkında 'adil yargıyı etkilemeye teşebbüs' ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.

BELEDİYE KAYBETTİ: Ayrıca Nehirsan İnşaat, CHP'li Didim Belediyesi hakkında da yaşadıkları mağduriyet ve bir kısım zararlarının tazmininden dolayı dava açmış, dava geçtiğimiz günlerde Nehirsan'ın lehine sonuçlanmıştı. Buna göre Didim Belediyesi, Nehirsan İnşaat'a 1 milyon 405 bin 565 TL ödemeye mahkûm edilmişti.

AVUKATTAN YENİ ATAK: Parayı verilen süre içerisinde yatıramayan Didim Belediyesi'ne İstanbul Anadolu 6. İcra Dairesi'nce ödeme emri gönderilmişti. Buna rağmen yine de borcunu ödeyemeyen Didim Belediyesi'ne yönelik şirketin avukatı Murat Sultansu'dan yeni bir atak geldi.

MAKAM ARACI HACZEDİLECEK: Avukat Sultansu, borcunu ödeyemeyen Didim Belediyesi'nin 49 banka hesabına haciz koydurttu. Ayrıca, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın makam aranın da aralarında bulunduğu 108 aracın haczi için harekete geçildi. 108 araca haciz konurken başkanın makam aracı için haciz yakalaması çıkarıldı. Alacaklı şirketin avukatı Sultansu "Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın 09 D 0001 plakalı makam arabasını hacizli yakalamalı olarak bağlatacağız" dedi.

BELEDİYE BAŞKANI HERKESE YANLIŞ BİLGİ VERMİŞ: Murat Sultansu yaptığı açıklamada; "CHP'li belediye başkanı dün herkese yanlış bilgiler vererek açıklama yapmış. Bunlar halkı basit görüyorlar. Biz borcumuzu ödeyemiyoruz, belediyeyi kötü idare ediyoruz diyemiyorlar. Böyle olmaz. Bunlara hukuk dersi verememiz lazım, örnek bir ders vermeliyiz ki bir daha haksızlık ve hukuksuzluk yapmasınlar. Bu dersi vermek de kamu hizmeti yapan biz avukatlara düşüyor" dedi. Avukat, gerekirse belediye başkanının makam koltuğunu da haciz edeceklerini sözlerine ekledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP'li belediyeye haciz! Makam aracına yakalama kararı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 07 Eylül 2018 14:33 Nee yoksa yerel seçimler mi yaklaşıyor, e tabi normal o zaman, devletin akpli teftişçileri iş başına, yolsuzluk çıkardığının chp li belediye başına prim var, bu arada belediye demişken ankarada anka parka gömülen vatandaşın trilyonları hepinize haram zıkkım olsun

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro