eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'den referandum anketi açıklaması kararsızlar...

CHP'den referandum anketi açıklaması kararsızlar...

Referandum anket sonuçları gelmeye devam ederken, bir değerlendirme de CHP Grup Başkanvekili Özel'den geldi: Kararsız seçmenler sonuca etkisi büyük olacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-03-2017 15:59 - Güncelleme: 20-03-2017 15:59

Referandum anketlerini değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Özel, mücadelenin son saate kadar devam edeceğinin görüldüğünü belirterek, "Kararsızlar sandığa gitmesinin hayır oylarını yükseltecek" iddiasında bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, halk oylaması sonucu açısından hali hazırda kararsız olarak tanımlanan seçmenlerin önemine işaret ederek, AK Parti'nin anketler aracılığıyla bu kesimi "evet" tercihi kullanmaya yönlendireceğini söyledi.

Anayasa değişikliğine "hayır" diyenlerin bir moral üstünlük içinde olduğunu ifade eden Özel, "Evet cephesi bir parti ve bir partinin birkaç kurmayından oluşuyorken, hayır cephesi çok sesli ve çok renkli. Bu ülkede çok farklı düşüncelerde olan kişiler kendi hayırlarını anlatıyor ve savunuyorlar. Ortak payda ülkenin geleceği ile ilgili endişeler." şeklinde konuştu.

Özel, kararsız seçmenlerin sonuca etkisinin büyük olacağını dile getirerek, bu kesime neden "hayır" demeleri gerektiğini anlatmanın önemine değindi.

"KARARSIZLARIN SANDIĞA GİTMESİ HAYIR OYLARINI YÜKSELTECEK"
Kararsızların sandığa gitmesinin hayır oylarını yükselteceğini öne süren Özel, şunları kaydetti:

"Bizim anketlerden çıkardığımız sonuç şu; mücadele son gün, son saat, son dakikaya kadar sürecek. Referandumun sonucundan emin olunduğu, kitlesel bir kararın alındığına ilişkin algı yönetimini başarılı olamayacağı, nefes nefese, bıçak sırtı bir sürecin gideceği çok belli. Bizim mücadelemiz artık hayırı anlatmak mücadelesinin dışında kararsızların ve sandığa gitmemeyi düşünenlerin sandığa çağrılması."

CHP olarak tüm vatanseverleri seçime katılım oranını artırma yönünde çalışmaya davet ettiklerini aktaran Özel, bunun ülke geleceği açısından önemli bir ödev olduğunu söyledi.

Özel, "Çanakkale Savaşı ile ilgili yaptığımız tüm konuşma ve ziyaretlerde de şunu söyledik; mermeyi sırtına alıp hedefi vuran Seyit Onbaşı, bir milletin kaderini değiştirdiğini bilmiyordu. Bugün birkaç kararsız vatandaşı ikna edip sandığa götürmek herkes için çok önemli bir görev. Son gece açılacak zarftan çıkan son oyun onların ikna ettiği kararsızın hayır oyu olması, her birini Seyit Onbaşı yapar." diye konuştu.

Referandum anket sonucu açıklayacak mı Adil Gür noktayı koydu

 

Çok çarpıcı referandum anket sonuçları bu pazar seçim olsa...

 

En son referandum anketi yarın seçim olsa

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP'den referandum anketi açıklaması kararsızlar... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Özel Evet 20 Mart 2017 18:38 Siz 2014 cumhurbaşkanlığı seçiminde de rengarenktiniz. Ama sonuç yine sizden yana hüsran.18 maddeyi okuyupta "evet" demekten korkan ama inadına vesayetten yana tavır alan bir haliniz var.

    CEVAP YAZ 0 9

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro