eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'den dikkat çeken 'yerli ürün' teklifi

CHP'den dikkat çeken 'yerli ürün' teklifi

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, yabancı ürünlere nazaran yerli ürünlerin vatandaş tarafından tercih edilmesi için dikkat çeken bir öneride bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-09-2018 13:24 - Güncelleme: 11-09-2018 13:24

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, "Yerli ve milli ürünlerimizin kolaylıkla tanınmasını ve öne çıkmasını sağlayacak bir etiket düzenlemesinin yapılmasını, yerli ve milli ürünlerimizin etiketlerine kalp şeklinde Türk bayraklarının konulmasını öneriyoruz" dedi.

Kaya, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin ağır ekonomik koşullarla karşı karşıya olduğunu belirtti. 

Koşullar ne kadar zorlu olursa olsun çıkış yolu bulunduğunu dile getiren Kaya, Türk milletinin, en karanlık dönemlerden bile başarıyla çıkarak aydınlık geleceğini kurmayı başardığını söyledi.

Yaşanan ekonomik krizin aşılmasında yerli ve milli duruşun önemli olduğuna işaret eden Kaya, "Bu tür dönemlerde iktidarıyla, muhalefetiyle hepimiz bir araya gelmeli ve ulusun çıkarları etrafında birleşmeliyiz" diye konuştu.

'İTHAL ÜRÜNLER YERLİ ÜRÜN DİYE SATILIYOR'
Kaya, yaptıkları araştırmalarda, yerli ürün satın almak isteyen vatandaşların, barkod kodlarının küçük yazılması ve okunaklı olmaması nedeniyle yanlışlıkla ithal ürünleri yerli ürün diye satın aldıklarını öğrendiklerini aktardı. 

YERLİ ÜRÜNE KALP ŞEKLİNDE TÜRK BAYRAĞI ÖNERİSİ
Sorunun çözümüne ilişkin önerilerde bulunan Kaya, "Yerli ve milli ürünlerimizin kolaylıkla tanınmasını ve öne çıkmasını sağlayacak bir etiket düzenlemesinin yapılmasını, yerli ve milli ürünlerimizin etiketlerine kalp şeklinde Türk bayraklarının konulmasını öneriyoruz. Böylece yerli ve milli ürünlerimiz tüketiciler tarafından kolayca görülecek, tanınacak ve bu ürünlerin satın alınması teşvik edilmiş olacaktır" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Kaya, marketlerin milli ürünlerden ciro primi, raf ve dağıtım parası almaması önerisinde de bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP'den dikkat çeken 'yerli ürün' teklifi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • MİSAFİR 11 Eylül 2018 13:52 YERDEN -GÖĞE KADAR HAKLI VE BU CAHİL MİLLET İÇİN İYİ OLUR VE YERLİ MALI ALIRLAR ..NE DE OLSA NE DENMİŞ ?? YERLİ MALI -HER TÜRK ONU KULLANMALI ..

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro