eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'de kurultay çağrısı olacak m? İnce'ye yakın isimler konuştu

CHP'de kurultay çağrısı olacak m? İnce'ye yakın isimler konuştu

CHP’de seçim sonrası en çok merak edilen konu, Muharrem İnce’nin olağanüstü kurultay çağrısı yapıp yapmayacağı oldu. İnce’ye yakın isimler olağanüstü kurultay için herhangi bir adım atılmayacağını vurgularken, tabandan gelen bir talep olursa, buna kayıtsız kalınmaması gerektiği de düşünülüyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-06-2018 08:05 - Güncelleme: 27-06-2018 08:05

CHP Elazığ milletvekili Gürsel Erol ile milletvekili listelerinde yer alamayan bazı isimler, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaoğlu’na istifa çağrıları yaparken, seçim sonrası ilk kez dün toplanan Merkez Yönetim Kurulu’nda bu çağrılar, “Kendisine milletvekili listelerinde yer bulamayan isimlerin partiyi tartışmasının doğru olmadığı” diye değerlendirildi.

Diğer taraftan Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve eski milletvekillerinin başını çektiği istifa talepleri gündeme geliyor. İnce’ye yakın isimler, ısrarla bu tür çağrıların kendileriyle ilgisi olmadığını da savunuyor.

MYK’DA DEĞERLENDİRİLDİ
Kılıçdaroğlu, seçim sonrası İnce’nin açıklamalarını bekledi ve aynı gün başka bir değerlendirme yapmadı. Kılıçdaroğlu, önce Merkez Yönetim Kurulu’nu topladı; parti yönetimi hem seçim sonuçlarını hem de istifa çağrılarını değerlendirdi. MYK’da bazı partililerden gelen “Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağıran” tepkiler de konuşuldu. MYK üyeleri, “Kendisine milletvekili listelerinde yer bulamayan isimlerin partiyi tartışmasının doğru olmadığını” savunarak, “CHP’yi kurultaylar partisi olarak ve sürekli iç çekişme yaşayan bir yapı olarak anılmaktan kurtardıklarını ve şimdi tekrar bu tartışmayı açmanın partiye zarar vereceğini” söyledi. MYK’da dokuz ay sonra yapılacak yerel yönetim seçimleri ile ilgili çalışmalara başlanması gerektiği vurgulandı. Ayrıca yerel seçimlerden önce, diğer siyasi parti ve sivil toplum örgütleriyle oluşturulan ilişki ağının daha da güçlendirilmesi gerektiği belirtildi.

GÖRÜŞME TALEBİ OLMADI
Parti kulislerinde, Kılıçdaroğlu ve İnce’nin bir araya gelerek seçim sonuçları ve sonraki sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunacakları dile getirilmişti. Ancak dün MYK’da yapılan değerlendirmeler, istifa çağrıları ve ardından İnce’nin 81 ile yapacağı ziyaretlere ilişkin tweet‘ler öne çıktı.

Kılıçdaroğlu ekibinin, “Yerel seçimlere hazırlanması gereken partinin yeniden kurultay tartışmalarına girmesi doğru değil. Eğer İnce bir randevu talep ederse elbette genel başkan ile bir araya gelir ve değerlendirmelerini iletir” tavrında olduğu belirtiliyor. (Hürriyet)

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP'de kurultay çağrısı olacak m? İnce'ye yakın isimler konuştu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Yücel YILDIRIM 27 Haziran 2018 10:40 Eğer CHP de kurultay çağrısı yapılır da kurultay kararı alınırsa elde mevcut olan tüm belediyeler gider.Çünkü partilile kurultayla uğraşırken yerel seçim zamanı gelip geçmiş olur.İyi düşünülmeli yerel seçimler için hemen çalışmalar başlatılmalı.Eğer kurultay ve parti yönetimi değişecekse yerel seçimden sonra yapılmalı.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Muharrem İnce
MUHARREM İNCE KİMDİR?

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Muharrem İnce'nin eşi Ülkü İnce ve çocukları ile siyasi hayatına ilişkin biyografisi; Muharrem İnce 4 Mayıs 1964 Yalova doğumludur. Muharrem İnc

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro