eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'de Kılıçdaroğlu-Muharrem İnce zirvesi yapıldı İnce aday mı?

CHP'de Kılıçdaroğlu-Muharrem İnce zirvesi yapıldı İnce aday mı?

CHP'de İstanbul Büyükşehir Belediyesini isteyen Muharrem İnce ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu görüştü. Görüşme sonarsı Muharrem İnce, "Eğilim yoklamasız 'gel aday ol' denirse ben yokum" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-11-2018 13:00 - Güncelleme: 22-11-2018 13:05

MART 2019'da yapılacak olan yerel seçimlere hazırlanan CHP'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını isteyen Muharrem İnce, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesi gerçekleşti. Görüşme sonrası Muharrem İnce'den flaş açıklamalar geldi. 

SANDIK YOKSA BEN YOKUM... İstanbul Büşükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olup olmadığı sorulan Muharrem İnce, "İstanbul'da 259 bin üyenin önüne sandık konursa yarışa gireceğim. Eğilim yoklaması için sandık konulmazsa, 'Gel adayımız ol' denirse, asla aday değilim." dedi. Eğilim yoklaması için hemen sandık konulmasını öneren Muharrem İnce, "Şimdi sandık koyalım oy üyeler versin" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU NE DEDİ?.. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na teklifini yaptığını ve Kılıçdaroğlu'nun "değerlendireceğim" dediğini belirten Muharrem İnce, "1989’da bütün belediyeleri nasıl aldıysak bunu bugünde mümkün olduğunu bu yapmak için de örgütü dikkate almak gerek. 1989’da ne yapmıştık. Nurettin Sözen tek kişi olarak girişti ve kazanmıştı. Öne seçimin daha kolayı var seçim kurulu hakim olmadan 130n gün varken milletvekili gözetiminde yapılabilir. Şimdi sanık koyalım o üyeler versin" dedi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İstanbul büyükşehir belediye başkanı adaylığını istemişti. Önce "Ön seçim olursa varım" diyen Muharrem İnce daha sonra "eğilim yoklaması"na razı olmuştu. Bugünkü görüşmeden nasıl bir karar çıkacağı merak konusu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP'de Kılıçdaroğlu-Muharrem İnce zirvesi yapıldı İnce aday mı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR18 YORUM
  • OFLU BABA 22 Kasım 2018 19:48 YAZIKTIR MUHARREM INCEYE HIC OLMAZSA BIR MUHTARLIK VERIN GARIBE IS ARAYIP DURUYOR SABAH AKSAM TAMAMEN DISLAMAYIN CUMHURBASKANINI

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro