eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'de imza tartışması! Muhaliflerden açıklama

CHP'de imza tartışması! Muhaliflerden açıklama

CHP'de kulisler bir kez daha hareketlendi. Kurultay için toplanan imzalar için taraflar karşılıklı açıklama yaparken muhalifler imzaların 2 Ağustos Perşembe günü CHP Genel Merkezi'ne teslim edileceğini duyurdu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-07-2018 18:05 - Güncelleme: 30-07-2018 22:04

CHP'de kurultay tartışmaları devam ederken, imzaların son gününde taraflardan açıklama geldi. CHP Genel Merkezi'ne yakın isimler muhaliflerin yeterli imzayı toplayamadığı iddia edilirken muhalif kanat imzaların perşembe günü teslim edileceğini açıkladı.

CHP’de olağanüstü kurultay için imza toplama süresi dün akşam saat 17.30’da doldu. Toplanan imzaların 1 hafta içinde genel merkeze sunulması gerekiyor. CHP'de muhalif isimlerden ilk açıklama Gaye Usluer'den geldi.

Usluer twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

CHP'de 24 Haziran seçimlerinin ardından başlayan olağanüstü kurultay tartışmasında, delegelerden imza toplama süreci mesai saatinin bitimiyle sona erdi.

Parti içi muhalefet, 15 günlük sürenin sona ermesinin ardından ilk açıklamayı yaptı. Parti Meclisi üyesi Gaye Usluer, "Bugün saat 17.30’da imza verme işlemi sona ermiştir.

Noter tasdikli yeterli sayıda imzayı birleştirerek perşembe günü genel merkezimize teslim edeceğiz. Değişim ve umut kurultayına destek veren tüm delegelerimize yürekten teşekkür ederiz" dedi. Toplanan imzaların en geç bir hafta içinde parti genel merkezine teslim edilmesi gerekiyor.

CHP'de bir diğer muhalif isim olan Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün de aynı mesajı paylaştı.

İNCE'DEN AÇIKLAMA VAR

CHP kulislerine göre toplanan imza sayısı 632 olduğu belirtilirken Muharrem İnce twitter'dan açıklama yaparak "kurultay için yeterli imzaya ulaşılamadı" iddialarına üstü kapalı cevap verdi. İnce, toplanan imzaların teslim süresinin 6 Ağustos'ta sona erdiğini; ancak imzaların bu süre beklenmeden 2 Ağustos Perşembe günü genel merkeze teslim edileceğini duyurdu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP'de imza tartışması! Muhaliflerden açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR35 YORUM
  • Misafir 31 Temmuz 2018 10:45 Sayın Muharrem ince in bu tutarsızlığına bir anlam veremiyorum çünkü ilk günlerde ben vefalıyım beni cumhurbaşkanlığına aday gösteren Genel Başkanımın karşısında aday olmam dedi ertesi gün kurultay diye tutturdu böyle tutarsız bir adam CHP ye başkan olsa ne değişecek bunlar partiyi yıpratmaktan başka bir işe yaramıyor en iyi partiyi kapatın olsun bitsin

    CEVAP YAZ 0 6

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro