eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'de imza sayısı kaça ulaştı? Son isim bakın kim oldu?

CHP'de imza sayısı kaça ulaştı? Son isim bakın kim oldu?

CHP'de olağanüstü kurultay için toplanan imza sayısı 527'ye yükseldi. Son imzayı atan ise FETÖ'ye yardım etmekten tutuklu eski milletvekili Eren Erdem oldu. Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, imza sayısının 80 civarında olduğunu söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-07-2018 11:59 - Güncelleme: 19-07-2018 11:59

CHP'de olağanüstü kurultay için toplanan imzaların sayısı 527'ye ulaştı. İnce'ye yakınlığıyla bilinen CHP Bilecik milletvekili Yaşar Tüzün TBMM'de düzenlediği basın toplantısında imza sayısının 526 olduğunu duyurmuştu.

EREN ERDEM İMZA VERDİ:  Barış Yarkadaş, Silivri'de tutuklu bulunan CHP PM üyesi Eren Erdem'in de kurultay için imza verdiğini açıkladı. Bugün itibariyle imza sayısının 526 olduğu açıklanmıştı. Eren Erdem'le birlikte bu sayı 527'ye ulaştı.  Yarkadaş Twitter hesabından şöyle duyurdu:

CHP'den parti içi muhaliflere jet imza yanıtı

"Büyük Kurultay için toplanan imzaları -- 527 -- olarak sayın... Silivri'de zulme karşı direnen CHP PM Üyesi Eren Erdem de şu an noter huzurunda imza veriyor ve delegelerimize selam yolluyor. Eren de "Değişim şart" diyor...

FETÖ'NÜN KAYITLARINI YAYINLAMIŞTI
FETÖ'nün yasadışı ses kayıtları ve teknik takip görüntülerini yayınlayan Karşı gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulunan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, FETÖ soruşturmalarının şüphelisi olarak yargılanıyor.

MUHALİFLERDEN GÖVDE GÖSTERİSİ
CHP'nin 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı gösterdiği Muharrem İnce'ye yakınlığıyla bilinen Tüzün, Meclis'te, CHP Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu ile basın toplantısı düzenledi. 

EN GEÇ YARIN YETER SAYIDA İMZA TOPLANACAK: Tüzün, olağanüstü kurultay için toplanan imza sayısının 526 olduğunu, bu akşam ya da en geç yarın yeter sayıda imzanın toplanacağını söyledi.

CHP'de seçimli olağanüstü kurultay gerçekleştirilmesi için üç gün önce çağrıda bulunduklarını anımsatan Tüzün, delegelerin özgür iradeleriyle bu çağrıyı dikkate alarak ücretlerini de ceplerinden ödeyerek notere gittiklerini aktardı.

'KİMSEDEN SAKLADIĞIMIZ BELGE YOK, HEPSİNİ TEK TEK SAYABİLİRSİNİZ'
Bu taleplerin hem ıslak imzalı noter kağıtlarıyla hem de noterden hemen sonra bizzat fotoğraflarla kendilerine gönderildiğini bildiren Tüzün, bazı noterlerin hazırlanan nüshaları CHP Genel Merkezi'ne de gönderdiğini, imza sayısıyla ilgili bu nedenden dolayı polemik yapıldığını ifade etti. 

Noterde atılan imzaların salt çoğunluğa ulaştığı zaman iradenin teşekkül etmiş olacağını söyleyen Tüzün, bu akşam ya da en geç yarın yeter sayıda imzanın toplanacağını, bu imzaları haftaya yetkili makamlara ulaştıracaklarını dile getirdi.

Noter talepname ve beyannamelerinin ellerinde olduğunu ve basın mensuplarının inceleyebileceklerini vurgulayan Tüzün, "Kimseden sakladığımız gizlediğimiz belge yok. Hepsini tek tek sayabilirsiniz" dedi.

634 İMZA GEREKİYOR: CHP'de olağanüstü seçimli kurultay yapılabilmesi için, delegelerin yarısının imza vermesi gerekiyor. Eğer muhalifler 634 imza toplayabilirse, genel merkezin 45 gün içerisinde kurultayı toplaması gerekiyor. Ancak parti yönetimi, muhaliflerin yeterli imzayı toplayamayacağı görüşünde.

Tutuklanan eski CHP'li vekil Eren Erdem cezaevinde

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP'de imza sayısı kaça ulaştı? Son isim bakın kim oldu? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR24 YORUM
  • misafir 19 Temmuz 2018 17:38 hdp yi yardıma cağarın yaranıza merhem olur sizi türkiye düşmanları sizi dağdaki pkk lının cenazesine katılanı kınamayan chp allah sizinde belanızı inşallah hdp ve pkk dan versin

    CEVAP YAZ 2 11

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro