eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'de deprem! Hepsi görevden alındı

CHP'de deprem! Hepsi görevden alındı

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, partisinin Samsun il başkan yardımcılarını görevden aldıklarını bildirdi. Görevinden alındığını kaydeden Nuri Cömert ise yaptığı yazılı açıklamada, 'Muharrem İnce'den yana tavrımı açıkladığım ve kurultay çağrısı yaptığım için görevden alındım.' dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 04-08-2018 16:42 - Güncelleme: 04-08-2018 16:42

Kundak, gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP Samsun İl Başkanlığı yönetiminde görev değişikliği yapıldığını belirterek, ''Partimizin görev dağılımında değişikliğe gidiyoruz. Bu nedenle yönetimdeki bütün il başkan yardımcılarını görevden aldık.'' dedi.

'KARAR BENİM AÇIMDAN YOK HÜKMÜNDE'

Hiçbir gerekçe olmadan il başkan yardımcısının görevden alınamayacağını dile getiren Nuri Cömert, CHP tüzüğünün il başkanına böyle bir yetki tanıdığını ancak hiçbir yetkinin kişisel keyfiyete dayandırılamayacağını belirtti.

CHP'de, tüzük ve mevzuat hükümlerine bağlı olmayan bir yetkinin bulunmadığına işaret eden Cömert, "İl başkanı, yapmış olduğu bu tavırla hem partiyi dışarıdan dizayn edenlerle hareket ettiğini, hem de değişimden yana olan il yöneticilerini açıkça hedef aldığını tescillemiştir. İl başkanı açıkça hukuk ihlali yapmıştır. Bu açıdan alınan karar benim açımdan yok hükmünde bir karardır. Tarafıma tebliğ edilmiş bir karar da yoktur.'' değerlendirmesinde bulundu. 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN CHP'de deprem! Hepsi görevden alındı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Vanlı 04 Ağustos 2018 23:30 Peee. Bunlar iktidara alternatif olacak ve demokrasi getirecek. Beter olun

    CEVAP YAZ 0 3
  • Misafir 05 Ağustos 2018 00:23 bunlar mhp ile aynı yoldalar...

    1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro