YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 03 Temmuz 2015 19:47 - Güncelleme: 28 Ekim 2015 00:44

CHP ve Dışarıdaki Suçlular

Hayatımın hiçbir döneminde MHP’ye oy vermedim fakat birçok defa takdir ettim. Son meclis başkanlığı seçimi de bunlardan bir tanesiydi.

Hayatımın hiçbir döneminde CHP’ye oy vermedim ve yine aynı şekilde CHP’nin politikalarını hiçbir zaman benimsemedim. Her zaman hatayı halkta, medyada, cemaatlerde yani başkalarında arayan anlayışları, beni daima kendilerinden uzakta tuttu. Son meclis başkanlığı seçimi de bunlardan bir tanesiydi.

Yıllarca hükümeti uzlaşma kültüründen yoksun olmak ile suçlayacaksın, bulduğun her fırsatta otoriterlik ile eleştireceksin fakat işin içerisine kendi menfaatlerin girince ‘miş’ gibi davranacaksın.

Bizzat Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehir şehir gezerek oy istediği, adaletli davranacağından emin olduğu, dürüstlüğünden kuşku duymadığı, herkese eşit mesafede olduğuna inandığı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklemek yerine gidip CHP’lilerin ve MHP’lilerin Erdoğan ile görüşmesine tepki gösterdiği Deniz Baykal’ın seçilmesi için CHP’nin diretmesi ‘uzlaşma siyasetine’ yakışır mı?

Devlet Bahçeli’ye, “Gel Başbakan sen ol, yeter ki uzlaşalım” diyeceksin, öbür tarafta MHP’nin CHP’ye en yakın adayı olan “Çatı Adaya” oy vermeyeceksin. “Miş” gibi davranmanın daniskası değil de nedir bu?

Çözüm süreci gibi, yolsuzluk iddiaları gibi partilerin anlaşması zor olan konularda halk uzlaşma beklerken daha önce ortak belirlenen Cumhurbaşkanı adayı üzerinde bile anlaşma sağlayamayanlar, yarın hangi yüzle iktidara ‘Bizimle uzlaşmaya yanaşmıyorlar’ diyebilecek?

Meclis Başkanı’nın Ak Parti’den seçilmiş olması ile ilgili olarak CHP’li yöneticiler her zaman olduğu gibi yine başkalarını suçluyorlar. Suçlu MHP, çünkü Deniz Baykal yerine çatı adayını desteklediler.

CHP için suçlu daima başkası. Ya halk cahildir, ya halk kömür karşılığı oyunu satmıştır, ya göbeğini kaşıyan adam nereye oy atacağını bilmemiştir,  ya da MHP Ak Parti’nin tedarikçisidir ama mükemmel, dostane siyaset izleyen, yalan söylemeyen, uzlaşmacı, halkçı, demokrat ve adil olmasına rağmen CHP bu tür sebepler yüzünden daima yenilgi alıyor öyle mi ?

Öz eleştiri yapmayan, ders çıkarmayan, kendini geliştirmeyen, pozitif siyaset üretmeyen, katkı sağlamayan bir parti başarılı olabilir mi?

Bu milletin teveccühünü kazanabilir mi?

twitter.com/umitsamimi

umitsamimi@gmail.com
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP ve Dışarıdaki Suçlular yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro