SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP Sözcüsü Öztrak'tan ittifak açıklaması

CHP Sözcüsü Öztrak'tan ittifak açıklaması

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Tekirdağ teşkilatında partililerle buluştu. Burada ittifak tartışmalarına açıklık getiren Öztrak, 2019'da yapılması planlanan seçimlerde CHP'nin hiçbir partiyle ittifak yapmayacağını söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-09-2018 19:29 - Güncelleme: 20-09-2018 00:12

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemlerinde yerel seçimler için ittifak olmadığını söyledi. Yerel seçimlerde tüm seçmenlerin oyuna talip olduklarını ifade eden Öztrak, "Hiç kimse ile herhangi bir görüşme içinde değiliz, olmayacağız da" diye konuştu.

CHP Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, partisinin Tekirdağ il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki konular üzerine açıklamalarda bulundu. CHP eski Milletvekili Eren Erdem'in bugünkü duruşmasının ertelendiğini hatırlatan Öztrak, hem Eren Erdem'in hem de milletvekili Enis Berberoğlu'nun siyasi tutsak olduğunu ileri sürdü.

İşte Öztrak'ın açıklamalarından bazı satır başları:

"Biz İYİ Parti'ye oy veren seçmenlerin, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren seçmenlerin, Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy veren seçmenlerin diğer partilere oy veren seçmenlerin tamamının oyuna talibiz. Biz tabanda mutabakata inanıyoruz. Hiç kimse ile herhangi bir görüşme içinde değiliz, olmayacağız da.

MB'NİN FAİZ ARTIŞI

Türkiye'de bugüne kadar yapılmış en yüksek faiz artışını yaptınız ama bir uçan saray aldınız, bir de kendinizi yönetim kurulu yaptınız, size buradaki güveni bitirdiniz. Aslında o faiz artışı size bir nefes alma olanağı sağlıyordu. Türkiye'de artık dolara endeksli vatandaşlık satılıyor. Bir de orada damping yapmışlar. Eskiden 1 milyon dolarlık mal aldığında veriyorlardı vatandaşlığı, şimdi '500 bine veriyoruz' diyor. Çok açık seçik söyleyeyim işler vahim. İşin vahameti de bunun ne olduğunun farkında olmayan bir iktidar tarafından yönetiliyor olmamız. 

KATAR'IN HEDİYE ETTİĞİ UÇAK

Ciddi bir ekonomik problemler var ama diyor ki şimdi, 'Bu kriz bizim krizimiz değil'. Sizin kriziniz değil çünkü siz kalktınız uçan saray almak için araştırma yaptınız. Katar Emiri görünce demiş ki 'Ben bu Türkiye'ye satmam hibe, hediye ederim 500 milyonluk dolarlık dünyanın en pahalı en lüks uçağını'. Türkiye'de insanlar çok büyük sıkıntı çekiyor; pazar yangın yerine dönmüş, aile bütçeleri perişan, yumurta fiyatı bir ayda yüzde 20 artmış, elektrik, doğalgaz fiyatları artmış, daha da artacak. 'Bu kriz bizim krizimiz değil, biz kendimize uçan saray alalım' diyorsunuz. Uçan sarayı vermişsiniz, boyatıyorsunuz şimdi. İçini de renove ediyorsunuz. Aldığımız bilgilere göre bu uçan sarayın renovasyonu, boyanması 100 milyon dolarmış. Bunu da soruyorum; bu uçan sarayın içinin yapılması, boyanması kaç liradır?"

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP Sözcüsü Öztrak'tan ittifak açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • abcd 22 Eylül 2018 16:35 Atma kardeş, akıllı insanlar CHP/HDP ittifakının 1989 senesinde başladığını 30 senedir devam ettiğini biliyor.

    CEVAP YAZ 0 6

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro