eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP milletvekili listeleriyle ilgili olay Abdullah gül iddiası

CHP milletvekili listeleriyle ilgili olay Abdullah gül iddiası

CHP Milletvekili aday listeleri açıklandı. CHP aday listesinde birçok isim yer almadı. Liste dışı kalanlardan biri de CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'di. Pekşen liste dışı kalmasıyla ilgili çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Pekşen'in iddiasına göre CHP'de listeye alınmayan vekiller Abdullah Gül'ün adaylığına karşı çıkan isimler oldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-05-2018 11:51 - Güncelleme: 21-05-2018 11:51

Liste dışı kalan Haluk Pekşen, Abdullah Gül'ün adaylığına karşı çıkan isimlerin tasfiye edildiğini söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından hazırlanan milletvekili listesi partide büyük bir rahatsızlık meydana getirdi.

İlk gece şokunun atlatılmasından sonra listeye giremeyen isimler, tek tek tepkilerini dile getirmeye başladı.

ÇİZİKLERİN SEBEBİ ABDULLAH GÜL MÜ: Liste dışında kalan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Abdullah Gül'ün adaylık sürecini hatırlattı. Pekşen, Twitter'dan yaptığı paylaşımlarda; Abdullah Gül'ün adaylığına karşı çıkan tüm isimlerin tasfiye edildiğini söyledi.

GÜL'ÜN ADAYLIĞINA KARŞI ÇIKTIM: Pekşen, Abdullah Gül'ün CHP'nin de içinde olduğu ittifakın Cumhurbaşkanı adayı olarak adının öne çıktığı tarihlerde, kendisinin buna şiddetle karşı çıktığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

KARŞI ÇIKARSAN VEKİLLİĞİNDEN OLURSUN UYARISI YAPILDI: “Gül'ün adı ilk ortaya çıktığında karşı çıkanlardan biri de bendim. Bana üç ay önce, ‘Gül'ün adaylığına karşı çıkma, milletvekilliğinden olursun' uyarısı geldi. Aldırmadım. Katıldığım televizyon programlarında karşı olduğumu söylemeye devam ettim. En son bir ay önce bir uyarı daha oldu. Ancak ben ısrarla karşı olduğumu kamuoyu önünde söylemeye devam ettim. Gördüğüm tablo şu. Benimle birlikte, Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığına itiraz eden kim varsa liste dışı kalmıştır.”

VEKİL OLARAK GÖREVİMİ YAPTIM: Vekil olduğu dönemde verdiği mücadele açısından “içinin rahat” olduğunu söyleyen Pekşen, “Milletvekili olarak toplum vicdanında görevimi yaptığıma inanıyorum. Türkiye'nin geleceği, benim vekilliğimden daha önemli. Siyasete devam edeceğim. Ne ülkemizi, ne partimizi bırakırız” dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN İRADESİNİ YOK SAYDI: Liste dışında kalan isimlerden biri olan Eren Erdem ise, Bülent Tezcan'ı suçladı.Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğini sorgulatan sözlere imza atan Eren Erdem, "Bülent Tezcan uygun görmediği için milletvekili adayı olamadım" dedi.

CHP çok fena karıştı! Muharrem İnce bırakıyor mu?..

CHP milletvekili adayları belli oldu

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP milletvekili listeleriyle ilgili olay Abdullah gül iddiası haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR21 YORUM
  • abcd 22 Mayıs 2018 01:29 Kılıçdaroğlu İnce den kurtuldu, CHP her ikisinden kurtulacak. Millet te CHP den kurtulacak.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Kemal Kılıçdaroğlu
KEMAL KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde doğan Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yaptı. Yükseköğrenimini yapmak için girdiği Ankara İktis

DEVAMI » Abdullah Gül
ABDULLAH GÜL KİMDİR?

Abdullah Gül kaç yaşında aslen nereli, eşi ve çocukları kimdir? 11. Cumhurbaşkaın Abdullah Gül'ün siyasi hayatı ve ailesine dair biyografisi şöyle; Abdullah Gül 29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. &Ou

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro