eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP Denizli Acıpayam İlçe Teşkilatı istifa etti

CHP Denizli Acıpayam İlçe Teşkilatı istifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Acıapayam İlçe Teşkilatı Başkanı Baki Tatar ve yönetim kurulu üyeleri 24 Haziran seçimlerinde partinin başarısız olduğu gerekçesiyle istifa etti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-06-2018 15:11 - Güncelleme: 28-06-2018 15:11

İstifa ile ilgili yazılı açıklama yapan Tatar, seçimlerde alınan sonucun başarısızlık olduğunu vurgulayarak, bu yüzden görevden ayrılma kararı aldıklarını ifade etti. Tatar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bilindiği üzere, 24 Haziranda Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini yaptık. Alınan sonuçlara baktığımızda, ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de oy kaybına uğramış olduğumuz görülmektedir. Hiç de adil olmayan bir seçim sürecini geride bıraktık. İktidar partisi, devletin tüm olanaklarını kullanarak, belediyelerin tüm güçleriyle, bakanları, belediye başkanları, bürokratları, devlet çalışanları ile, taşeron firma elemanlarının sahada bizzat çalışmaları ile seçim çalışması yapmıştır. Öte yandan tüm muhalefet olarak bizler ise kısıtlı imkanlar dahilinde bir seçim süreci geçirdik. Kasım 2015 Genel Seçimlerinde aldığımız sonuçlara kıyasla yüzde 3 seviyesinde bir oy kaybı yaşadık. İlçemizde yaşanılan başarısızlıktan dolayı, yeni yüzlerin ön plana çıkmasının ve yeni bir ekibin bu kutsal bayrağı taşımasının uygun olacağını düşünerek, parti üyelerimizin bizlere verdiği bu onurlu görevden ayrılıyoruz. Partimiz içerisinde yaşanabilecek sorunların yine partimiz bünyesinde aşılacağına inanıyoruz. Bundan böyle yine CHP’nin neferleri olarak partimizin her zaman yanında ve hizmetinde olacağımızı saygılarımla bildiririz."

PAYLAŞ tw fb gp
Kaynak : İHA

YORUM YAZIN CHP Denizli Acıpayam İlçe Teşkilatı istifa etti haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • misafir bekir 28 Haziran 2018 19:14 CHPartisinin 2018de aldığı oy, 2015 genel seçiminde alınan sonuca kıyasla düşük çıkmiş.işte bunun için istifa ediyoruz diyorlar. Akpartide 2015 genel seçiminde alınan sonuca kıyasla millet vekili kaybı yaşadı ve milletvekili sayısında azalma oldu. eee partim oy kaybına uğradı bizde istifa edelim demek mantıklı bir gerekçe değil. ayıp

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro