eposta yazdır zoom+ zoom-

Cezaevinden mesaj gönderdi! Demirtaş bırakıyor mu?

Cezaevinden mesaj gönderdi! Demirtaş bırakıyor mu?

Selahattin Demirtaş bırakıyor mu? HDP 3. Olağan kongresinin ertelenmemesi ve olağan tarihinde yapılması görüşü destek bulurken, bu görüş Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Eş Genel Başkan Demirtaş’a da iletildiği iddia edildi. Demirtaş’tan ise parti organlarına yanıt geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-10-2017 23:27 - Güncelleme: 27-10-2017 00:27

HDP’nin eş genel başkanları ve milletvekillerinin tutuklu olmaları nedeniyle 3. Olağan kongrenin zamanlaması ile ilgili farklı öneriler dile getirilirken, ertelenme olması halinde olası bir erken seçimin partiyi hazırlıksız bırakabileceği görüşü ön plana çıktı. Bu kapsamda kongrenin ertelenmemesi ve olağan tarihinde yapılması görüşü ağırlık kazandı.

Bu görüş, Edirne Cezaevi’nde tutuklu olan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a da iletildi. Edinilen bilgiye göre Demirtaş’ın, tekrar aday olup olmama konusunda parti organlarına, “Gerekirse bırakabilirim. Parti Meclis’inde görev yapabilirim” görüşünü ilettiği öğrenildi. Buna karşın HDP içinde ise Demirtaş’la yola devam etme eğilimi bulunuyor.

ALTERNATİF BİR İSİM GÜNDEMDE

İki dönem kuralı nedeniyle Demirtaş’ın tekrar seçilebilmesi ve tutuklamalar nedeniyle yaşanan il ve ilçe örgütlerindeki sıkıntıların aşılması için de parti tüzüğünde değişiklik yapılması gerekiyor. Siyaset yasağı alması durumunda Demirtaş’ın yerine gelecek alternatif bir ismin de gündemde olduğu kaydediliyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cezaevinden mesaj gönderdi! Demirtaş bırakıyor mu? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • ihsan 27 Ekim 2017 09:10 hapsanede çürürsün inşallah 52 kişinin katili

    CEVAP YAZ 2 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro