Cep telefonunuza jilet takın bakın neler olacak

İnternet söz konusu olunca aradığımız bazı şeyler var. Bunlardan en önemlisi iyi çekmesi ve hızlı olması. İnterneti daha hızlı ve daha güçlü hale getirebilmek için bazı ev yapımı pratikler mevcut.

Cep telefonunuza jilet takın bakın neler olacak

Kim ne derse desin telefonlar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Özellikle cep telefonlarından internete girilmeye başlanıldığından beri cep telefonları ellerimizden düşmüyor. İnternet söz konusu olunca aradığımız bazı şeyler var. Bunlardan en önemlisi iyi çekmesi ve hızlı olması. İnterneti daha hızlı ve daha güçlü hale getirebilmek için bazı ev yapımı pratikler mevcut.

Cep telefonunuza jilet takın bakın neler olacak

Cihazınızı iyi konumlandırın. Daha güçlü Wi-Fi için kablosuz sinyal dağıtıcı cihazın konumu çok önemli. Cihaz mümkün olduğunda orta bir noktada olmalı. Duvara yakın konulmamalı. Duvarlar ve köşeler gereksiz sinyal kaybına neden olan yerlerdir. Ayrıca elden geldikçe ahşaptan uzak tutulmalı.

Cep telefonunuza jilet takın bakın neler olacak

Anten kullanın. Güçlü Wi-Fi için anten şart. Bina yapısında göre sinyalin taşınacağı noktalara uygun açıda anten kullanılması verimliliği arttırıyor. Örneğin; dairesel sinyal yayan bir anteni duvar arkasında sinyale ihtiyaç duyulmayan köşelere koymak gereksiz sinyal kaybı yaratır. Eğer köşeye yerleştirilecekse dar açılı anten kullanılabilir.Bu nedenle kablosuz modem seçiminde antenlerin değiştirilebilir olması önemli.

Cep telefonunuza jilet takın bakın neler olacak

Modem yazılımınızı güncelleyin. Modem güncellemek sanıldığının aksine çok zor bir işlem değildir. İşlemleri yaptığınız takdirde daha arayüzü gelişmiş ve daha sorunsuz çalışa bir modeme de sahip olacaksınız. Modemi güncellemek bazen donanımlara ek özellikler kazandırır. Bazen ise ender rastlanan sorunlar giderilebilir.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro