eposta yazdır zoom+ zoom-

Cemalettin Başsoy aslen nereli eşi Gülnaz Başsoy ve çocukları kimdir?

Cemalettin Başsoy aslen nereli eşi Gülnaz Başsoy ve çocukları kimdir?

Türk siyasetinin başarılı isimlerinden biri olan Cemalettin Başsoy aslen Erzincanlı ve 1959 doğumlu. İşletme fakültesi mezunu olan Cemalettin Başsoy, 27 senelik kamu hizmetini 2005 yılında Erzincan'da tamamladı. Gülnaz Başsoy ile evli olan Cemalettin Başsoy'un 3 tane çocuğu vardır.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-12-2018 13:15 - Güncelleme: 06-12-2018 13:15

Sevilen siyasi simalardan biri olan Cemalettin Başsoy aslen Erzincanlı ve 1959 doğumlu.  Tarım İl Müdürlüğü'nde sulama, peyzaj, şehir ve çevre düzenleme alanlarında başarılı projelere imza atan Cemalettin Başsoy'un 27 sene memuriyet hayatı oldu. Gülnaz Başsoy ile evli olan Cemalettin Başsoy'un 3 tane çocuğu vardır. 

CEMALETTİN BAŞSOY KİMDİR: Evli ve üç çocuk babası olan Cemalettin BAŞSOY 1959 Erzincan Refahiye doğumlu. Önce Erzincan Tarım Meslek Lisesini ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

Hasankale hayvancılığı geliştirme proje grup şefi olarak çalışma hayatına başladı. Tarım İl Müdürlüğü'nde sulama, peyzaj, şehir ve çevre düzenleme alanlarında başarılı projelere imza attı. Muhtelif şehirlerde sürdürdüğü 27 senelik kamu hizmetini 2005 yılında Erzincan'da tamamladı.

Emekliliğinin ardından sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler ve idari sorumluluklar üstlendi. Halka hizmet niyetini siyasete atılarak somutlaştıran Başsoy, Mengüceli Mahallesi muhtarlığı, AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanlığı ve AK Parti Erzincan İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bu dönemde sosyal tesisler, okullar, çevre düzenlemeleri, PTT şubesi inşası, yerel adrese dayalı nüfus kayıt sistemi gibi hizmetleri Erzincan halkına kazandırdı.

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Erzincan'da bugüne kadar bir yerel yöneticinin almış olduğu en yüksek oyla Erzincan Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cemalettin Başsoy aslen nereli eşi Gülnaz Başsoy ve çocukları kimdir? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro